Prečo žiť? (pocitová úvaha)

Vaše denné a iné starosti a radosti to života

Prečo žiť? (pocitová úvaha)

Poslaťod Sangvinik » Ned 22. Júl 2012 11:20:31

Pocity a myšlienky posledných dvoch mesiacov ma priviedli k napísaniu tohto príspevku. Pre tých čo nevedia, som sa veľmi dobre zotavil po operácii bedrového kĺbu, zlepšili sa výsledky testov až na úroveň zdravého človeka, nastúpil so do zamestnania, no všetko na dobrej ceste byť šťastný, že konečne aj pre mňa vyšlo slniečko zdravia a môžem sa tešiť z bežných vecí ako je prechádzka, obutie topánok, alebo zdvihnutie predmetu ktorý spadol na zem bez nadávky. Preto že to všetko, už zasa sám môžem urobiť, bez veľkých problémov a hlavne bolestí.
A potom sa to tíško priplazilo, taká chmúra, mrákava, prechádzajúca miestami až do depresie, nechuť a nervozita a ja som sa nechal zahaliť plášťom týchto pocitov, pretože mi neboli cudzie, sprevádzajú predsa každého vážne chorého človeka počas života. Zrazu zistíte že sa nechávate unášať do takej nechute žiť, že vlastne ani žiť nechcete. Všetci to dobre poznáme, však?
Potom ma kopol. Pýtate sa kto? Neviem ani ja, asi Anjel Strážny. Hovorím si prečo mi tak všetko vadí? Vadil mi celý svet, drzí vodiči na cestách, sused čo sa neodzdraví, vrahovia, zlodeji a násilníci v správach, špina na pracovisku, lenivý kolegovia v práci čo všetko na Vás nechávajú, obdreté auto z parkoviska bez vinníka a ak je človek už dostatočne hlboko, naštve ho aj celoživotná Láska. Pridali sa nové zdravotné problémy, ktoré ani nemuseli byť. Zrazu je z človeka kôpka nešťastia.
Hovorím si „do čerta“!! Keď má byť somárovi dobre, začne premýšľať o volovinách?? Toto takto ďalej nejde. Veď sa mám tešiť zo života, veď mi predsa Humira dobre zaberá, bedrový kĺb funguje nad očakávanie, po kúpeľoch som nepotreboval skoro žiadne lieky, pečeň si oddýchne, „ tancovať“ môžem a vlastne sa už sám dokážem o seba postarať a ešte chodiť do roboty. Mám okolo seba veľa ľudí ktorým na mne záleží, milujúcu manželku, deti, rodičov a celý náš zverinec z dvomi prítulnými mačkami. Nedám si vziať šťastie nejakou depresiou, nedám zhasnúť Lásku, rozdúcham uhlíky a nebudem čakať čo kto pre mňa urobí, ako ma poteší. Lásku a úsmev, dobrú náladu začnem rozdávať ja. Znovu objavenie zmyslu života je aj tom ako sa človek dokáže tešiť aj z maličkostí a všedných vecí a na to drahí priatelia často zabúdame aj vplyvom diania na celej tejto zemi. Dobrý psychický stav je mimoriadne dôležitý pri akomkoľvek ochorení a keď nie je, fyzické telo trpí aj keď na to nie je vážny dôvod. Nemusím hovoriť že pri našej diagnóze je fyzické telo poškodené, preto je psychický stav ešte dôležitejší. Možno že niektorí zapochybujú v tom ,že ako majú byť v psychickej pohode, keď sú na všetky problémy sami. „Prosím Vás“ , ZMEŇTE to. Je niekoľko spôsobov. Odpustite tým čo Vám ublížili, odpustite sebe, pretože aj seba často obviňujeme, povedzte niekomu blízkemu že ho ľúbite, alebo mu to napíšte na lístok a nechajte na stole, zaobstarajte si napríklad mačku, málo spapá a netreba ju venčiť, a tej nezištnej lásky čo Vám vie opätovať. Alebo sa pomodlite ak ste veriaci, prejdite sa pod nočnou oblohou a obdivujte tú krásu hviezd a súhvezdí. Získajte nových priateľov ktorí Vám rozumejú napríklad aj tu na fóre Bechterevik, každému sa dá poslať e-mail s pozdravom a otázkou, aj mne, očakávam to. Diagnóza nás spája, tak medzi sebou komunikujme. A ešte som si všimol že sa medzi ľuďmi vytratil úprimný úsmev, taký ktorý pozdraví a prejaví úctu. Taký úsmev keď rozdávate od rána, celý deň je krajší, kamkoľvek sa pohnete. Ale to viete aj bezo mňa.
Na záver poviem : „ svet nie je len čierny, ale aj biely, tak ako všetko okolo nás, je to zákon rovnováhy“ .
Som presvedčený že každý z Vás objaví/ objavil dôvod, že žiť sa OPLATÍ.
Všetko sa raz na dobre obráti..
Obrázok užívateľa
Sangvinik
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Prečo žiť? (pocitová úvaha)

Poslaťod pinon » Ned 22. Júl 2012 18:02:32

Tak to je přímo od srdce,a je to tak.
Obrázok užívateľa
pinon
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod anime » Ned 22. Júl 2012 20:21:44

Klobúk dole Mirko.. pekne a pravdivo napísané.. Musím sa priznať, že som sa v Tvojich slovách našla. Tak teda.. aspoň jeden teraz aj pre Teba :)
.. ak chceš, aby sa niečo povedalo, obráť sa na muža ..
.. ak chceš, aby sa niečo urobilo, obráť sa na ženu ..
Obrázok užívateľa
anime
Moderátor
Moderátor

Stav: Priateľ-rodina

Poslaťod sisinka » Pon 23. Júl 2012 14:15:34

velmi pekne si to napisal ako keby si mi hovoril z duše presne to iste citim aj ja :)
sisinka
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik IV. stupňa

Poslaťod ansysko » Pon 23. Júl 2012 22:00:49

Presne, poznáme to asi všetci aké to je zmena nálad teraz úsmev za hodinku slzy na krajíčku a podobne ja si vždy spomeniem na svoje detičky, keď už je najhoršie
Obrázok
Obrázok

A hneď je lepšie, prejde ma zlosť a ide sa ďalej a neraz ma už zo sračiek s menom depka vytiahla naša animka, za čo som jej veľmi vďačný a veľmi si ju vážim a nie len za to
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod mirci » Uto 24. Júl 2012 0:03:49

sangvinik, požehnané slová, teším sa, že rozmýšľaš srdcom.
Pri čítaní tvojho príspevku, bezkonkurenčne najlepšieho na tomto fóre, sa mi o nohu obtierala mačička a veľký kocúr sa snažil uložiť na klávesnici.
Keď som sa dojatý pozrel cez plece, usmieval sa na mňa môj anjel strážny.
Odpúšťam sebe aj ľudstvu a čakám na tvoje ďalšie príspevky.
mirci
Bechterevik
Bechterevik

Späť na Život bechterevika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 2 hostia