Nadváha a Bechterev

Vaše denné a iné starosti a radosti to života

Nadváha a Bechterev

Poslaťod ansysko » Pon 13. Aug 2012 20:21:50

Obrázok

Vážení priatelia, neviem či to poznáte alebo nie, ale bechterev a moja váha si moc nesedia a preto som sa rozhodol, že si pomôžem svojmu telu a uľavím svojmu telu. Keďže mám nadváhu musím to zhodiť ale ako? Po návšteve u podpredsedu a potom čo som od podpredsedu a druhej dámy dostal jednu zaujímavú knižku som sa rozhodol čosi zo sebou urobiť. Vždy som mal váhu navyše, ale potom čo som sekol 9.februára s cigaretami to nabralo dosť rýchly nábeh a už je to dosť veľa, necítim sa dobre a aj ten obmedzený pohyb vďaka nášmu spolubývajúcemu :lol: sa ešte zhoršil. Rozhodol som sa teda idem na to skúsim Dukanovu diétu + nejaký ten pohyb. U nás v paneláku kde bývame, som začal loziť po schodoch :anyz: pre mňa, čo sa moc nehýbal je to ako zdolať Mont Everest Je to dosť námaha pre moje pľúca a keďže bývame na piatom poschodí tak fučím ako lokomotíva z prvej republiky. Ale zvládam to nejako aj keď neviem dokedy xixixi. No tak som sa dnes rozhodol po ťažkom víkende, kde sme boli na chate a kde sme sa obžierali a inak páchali hriechy xixixi že idem do toho. Podarilo sa mi dohodnúť s maminkou, že to skúsime. Vravím poď ideme sa prejsť do obchodu popozeráme sa čo majú a čo nemajú, keďže táto diéta je založená na tom, že niečo môžete v neobmedzenom množstve a niečo vôbec nemôžete jesť. Napríklad ryby sa môžu jesť ale len vo vlastnej šťave tak som začal snoriť v kaufu po sardinkách vo vlastnej šťave priatelia tak vám poviem nájsť ich to bolo umenie. Ale podarilo sa a potom ďalšie a ďalšie povolené potraviny. Nakúpené by bolo, samozrejmosťou bol aj výstup Horského vodcu na Mont Everest aj so zásobami. Tak uvidím ak máte niečo o tom ako schudnúť kľudne napíšte teším sa na to . :dakujem: :dakujem:
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 508
Registrovaný: Uto 19. Okt 2010 13:48:43
Bydlisko: Žilina
Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Nadváha a Bechterev

Poslaťod andilek » Pon 13. Aug 2012 20:24:14

Takže máme tu ďalší sezónny výkrik do tmy. Dukanova diéta. Nová revolúcia v chudnutí? Ale kdeže! Len ďalší stravovací nezmysel, ktorým si môžete skôr ublížiť, ako pomôcť. Iste, tak ako každou diétou aj Dukanovou môžete začať chudnúť pomerne rýchlo. A tak sa nadšené referencie šíria. Vyzerá to tak, že je na svete nový zázrak. Ale nie je. Chvíľu vydržte kým vaši známi pomocou Dukanovej diéty schudnú a potom zistíte, že potichu priberajú späť. Ešte vám možno budú tvrdiť, že na Dukanovu diétu nedajú dopustiť, ale časom budú pri starom. Tak to bolo aj pri delenej strave, Atkinsovej diéte, ryžovej diéte a mnohých iných módnych diétach. Ak si pozriete diskusie na internete, všimnete si možno 2 zaujímavé veci:

Dukanovu diétu držia často v podstate mladé a štíhle baby.
Dukanova diéta sa meria v kilách.

Ten prvý problém je jasný. Ak mladá žena nasadí Dukanovu diétu, asi naozaj "dá dolu" pár kíl. Žiaľ, neskúma, čo jej tento výživový experiment spraví s metabolizmom. K tomu sa dostanem neskôr. Druhý dôvod prečo Dukanova diéta nie je tak ideálna je ten, že jej výsledky sa merajú v kilogramoch a nie v centimetroch. Vďaka Dukanovej diéte sa ľudia trocha odvodnia a preto sú výsledky tak zázračne rýchle.
Dukanova diéta alias atkinsova diéta alias…

Ešte celkom nedávno sme tu mali ošiaľ Atkinsovej diéty, kedy sa smeli papať len tučné potraviny a bielkoviny. Ak ste to nestihli, v športovej literatúre sa to dalo vidieť aj pod názvom CKD diéta. A teraz pod názvom Dukanova diéta prichádza náš starý známy evergreen. Preč sacharidy, preč tuk. A práve táto jednoduchosť je asi to atraktívne prečo je Dukanova diéta obľúbená. Stačí sa držať jednoduchých pravidiel a výsledky sa dostavia.

Je však Dukanova diéta dobrý nápad? Obávam sa, že nie. Aby bola vierohodná, prichádza hneď s niekoľkými "fázami". Vyvoláva tak ilúziu, že ide o overený proces, ktorý prospeje zdraviu a pri ktorom máte v rukách aj jojo efekt. Obávam sa však, že aj tu ide len o ilúziu.

Útočná fáza vám povolí jesť len bielkoviny. Vtedy "útočíte" na svoj tuk. Je isté, že tak drastická reštrikcia cukru telo donúti siahnuť aj do rezerv. Okrem toho, že budete slabí a unavení budete aj úplne podvyživení rôznymi minerálmi a vitamínmi. Autori Dukanovej diéty zdá sa nepovažujú zeleninu za vhodnú. A tak vám radšej v e-shopoch podstrčia otruby. Tie obsahujú vlákninu čo by mohlo zmierniť hlad a pomôcť tráveniu. Či je konzumácia samostatných otrúb vhodná, o to m by som sa radšej porozprával s niektorým gastroenterológom, nie s predavačmi Dukanovej diéty a s ňou súvisiacich produktov. Navyše v tejto fáze sa ide prakticky bez tuku. To je ďalší vážny problém. Tuk je pre zdravie potrebný a jeho dobrovoľná reštrikcia je nerozumný nápad.
Druhá fáza vám povolí kombinovať zeleninové a bielkovinové dni. Stále idete bez sacharidov, takže telo je nútené byť prepnuté v úspornom režime. V tejto fáze telo určite stráda a tak chudnutie je zaručené. Čo ale tipujete, že nie je dobré? Áno, chýba energia. Neprekvapilo by ma, keby ste sa cítili slabí a unavení. Bez prísunu tukov sa stratil aj prísun v tuku rozpustných vitamínov, omega 3 mastných kyselín. Tá trocha "povolenej" zeleniny nie je dobrá správa ani pre črevá – veľa bielkovín a málo vlákniny môže spôsobiť nezmyselné ťažkosti pri vyprázdňovaní. Aj keby ste užívali probiotiká, tie pre prežitie potrebujú sacharidy. Preto je odporúčané jesť (čítaj zakúpiť si) ovsené otruby a odporúčajú sa (čítaj kúp v našom e-shope) aj multivitamíny. Načo ísť na veci priamo, ak sa to dá riešiť umelo?
Tretia fáza Dukanovej diéty začína vtedy, keď ste spokojní so svojou hmotnosťou. Na tanier sa vám začínajú pomaly vracať aj sacharidy a tuky. Dokonca sa odporúča jesť syry ako ementál, gouda a iné vysokotučné záležitosti. Akosi nič o olivovom oleji, semenách, či iných zdrojoch zdraviu prospešných tukov.
Záverečná fáza Dukanovej diéty, stabilizačná, povoľuje jesť všetko. Podmienkou je dodržať jeden bielkovinový deň. Inými slovami žerte čo chcete a verte, že jeden deň zamedzí jojo efektu. Obchod s ľudskou naivitou je nekonečný.

Veľa ľudí považuje chudnutie za obdobie sucha, za obdobie zákazov, trestu za obžerstvo. A tu Dukanova diéta dáva príležitosť – predkladá zoznam zakázaných a povolených potravín. Je náležite jednoduchý a tak záujemcovia o chudnutie majú príjemný pocit, že všetko pôjde ľahko a samo. Nič sa netreba učiť, stačí jesť povolené veci "koľko chcem". A tak si pokojne môžete robiť povolený pštrosí steak. Alebo si dajte veľký rezeň z konského stehna. A keďže k takým lahôdkam sa asi bežne nedostanete, ostanú vám znova len nevinné kravičky, rybičky a rozporuplné vnútornosti. No a vajcia.

Dukanova diéta je blízka diétam, aké drží veľa kulturistov. Skúste si do vyhľadávača zadať zdravotné problémy spojené s kulturistikou – vysokobielkovinový druh stravy sa spája z výrazne navýšeným rizikom najmä onkologických ochorení. Nepodceňoval by som tieto varovania.
Odpustky v Dukanovej diéte

Zdá sa vám, že ísť len na bielkovinách je príliš tvrdé? Je. A viete čo? K tomu si môžete dopriať "zázračné cestoviny" priamo z e-shopu. A kopu iných produktov. Odrazu sa vám s povytiahnutím pudiláru z vrecka zázračne rozšíri sortiment toho, čo sa smie. Môžete si dokúpiť potraviny, ktoré rôzne pomáhajú prekonať problém, ktorý ste si vytvorili tým, že ste sa pustili do Dukanovej diéty.

Na stránke, kde sa Dukanova diéta prezentuje nájdete aj výrok "veľa šťastia". To naozaj budete potrebovať, pretože táto diéta je len ďalším z výživových experimentov. Škrtnúť sacharidy v strave je naozaj spôsob, ako stratíte kilá, ale otázka potom znie, čo ďalej? Čo spravíte keď Dukanovu diétu ukončíte? Nemôžete sa vrátiť ku stavu, ktorý ste viedli predtým, pretože inak priberiete. Zaručene. A Dukanova diéta sa tiež nedá držať donekonečna. Ak si poviete, že po Dukanovej diéte prejdete na zdravú stravu, potom by som mal kacírsku otázku – načo držať Dukanovu diétu, ak viete "držať" racionálnu stravu? Aj pri racionálnej výžive schudnete a nepotrebujete na to diétu. Schudnete síce pomalšie, ale natrvalo. Naproti tomu rýchle a "útočné" chudnutie sa spravidla pojí s následným rýchlym pribratím.

Myslite na to, keď vám nejaká známa bude Dukanovu diétu prezentovať ako najskvelejší zázrak na chudnutie. Určite sa pri nej chudne, to sa predsa chudne pri každej diéte. Vy sa pozerajte ďalej. Čo po diéte? Schudnúť nie je problém. Problém je udržať. A v tom vám nepomôže žiadna diéta. Ani Dukanova.

Spýtajte sa pár tučných ľudí vo svojom okolí, či už držali nejakú diétu. Všetci vám povedia, že áno. A sú tuční. To by vám pri priemernom IQ mohlo stačiť ako vstupné dáta do rovnice, ktorej výsledok znie: diéty z vás neurobia štíhlych.

Myslite aj na to, že ak budete dodrtžiavať pravidlá Dukanovej diéty, vo vašej strave bude dlhodobo hlboký nedostatok tuku. To môže mať aj ten následok, že sa tým poruší práca žlčníka – "nie je ho treba" ak nie je tuk. Výsledkom akejkoľvek dlhodobejšej diéty s malým obsahom tuku môžu byť žlčníkové kamene!

Možno vám príde vhod linka, čo na tému Dukanova diéta píše doktor Igor Bukovský. Obávam sa, že priaznivcov diéty to príliš nepoteší. Prípadne si pozrite tento materiál o Dukanovej diéte. Alebo hľadajte po diskusných fórach skúsenosti ľudí, čo túto diétu skúsili. Nájdete v nich dva druhy príspevkov:

Tí, ktorí Dukanovu diétu skúsili a často v prvej fáze úspešne. Po čase sa však objavili rôzne problémy od zápchy, padania vlasov, alergie, ťažkostí s ľadvinami, zápach z úst, ťažká únava niekedy až s anémiou a ďalšie problémy. Tí navrhujú, aby ostatní s touto diétou boli opatrní.
Tí ktorí Dukanovej diéte veria neochvejne a agresívnym spôsobom popierajú možné problémy. Tvrdia, že diéta je bezpečná, len treba dodržať (dokúpiť) všetko čo treba…

U každej z kontraverzných diét sa vždy stretnete s fanatickými zástancami. Hladovka, ryžová diéta… Všetky tieto výživové dobrodružstvá majú svojich agresívnych obhajcov. Nenechajte sa zmanipulovať. Všímajte si štýl písania obhajcov diét. Často ide o nepriateľský, militantný, arogantný postoj človeka, ktorý zamieta všetko okrem svojej pravdy. To je vždy varovné…

Takže: pred akoukoľvek diétou sa poraďte so svojím lekárom.

Prevzaté z : http://www.chudnutie-ako.sk/diety-nepom ... ova-dieta/
Obrázok užívateľa
andilek
Bechterevik
Bechterevik
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Uto 08. Mar 2011 22:17:20
Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Nadváha a Bechterev

Poslaťod ansysko » Pon 13. Aug 2012 20:31:04

Ak Vás zaujíma Váš BMI index tak si to urobte tu ja som skoro spadol na zadok
http://www.chudnutie-ako.sk/bmi/index.php
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 508
Registrovaný: Uto 19. Okt 2010 13:48:43
Bydlisko: Žilina
Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Nadváha a Bechterev

Poslaťod anime » Uto 14. Aug 2012 18:27:54

Mňa to nejako nezaujíma.. širší ľudia sú vraj spokojnejší, kľudnejší a šťastnejší.. už len z psychologického hladiska - ak si s niekym sedíš a je ti priateľom, a máš jeho záujem, môžeš si byť istý, že to nie je povrchné ;)

No nikomu nebránim v takomto rozhodnutí - naopak držím palce :!
.. ak chceš, aby sa niečo povedalo, obráť sa na muža ..
.. ak chceš, aby sa niečo urobilo, obráť sa na ženu ..
Obrázok užívateľa
anime
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Ned 24. Okt 2010 21:07:47
Bydlisko: na Lóte
Stav: Priateľ-rodina

Re: Nadváha a Bechterev

Poslaťod ansysko » Uto 14. Aug 2012 19:34:11

Vieš Milka, poznáš ma moja vrodená lenivosť mi kričí nerob to, kľudne si viaž doma sádlo ale keďže lekár je lekár tak musím xixixi
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 508
Registrovaný: Uto 19. Okt 2010 13:48:43
Bydlisko: Žilina
Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Nadváha a Bechterev

Poslaťod anime » Uto 14. Aug 2012 20:10:14

Tak tých vrodených vecí máš dosti xixixi .. mimo lenivosti, by som vedela ešte zopár ;)
Lekár ti to hučí snáď odkedy sa poznáme :hmmm: no snáď!! No ak si myslíš, že v tom pôjdem s Tebou, smola :bee:
.. ak chceš, aby sa niečo povedalo, obráť sa na muža ..
.. ak chceš, aby sa niečo urobilo, obráť sa na ženu ..
Obrázok užívateľa
anime
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Ned 24. Okt 2010 21:07:47
Bydlisko: na Lóte
Stav: Priateľ-rodina

Re: Nadváha a Bechterev

Poslaťod ansysko » Uto 14. Aug 2012 21:04:13

Ee nemusíš v tomto som znásilnil zákonitú ideme do toho spolu :hmmm:
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 508
Registrovaný: Uto 19. Okt 2010 13:48:43
Bydlisko: Žilina
Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Nadváha a Bechterev

Poslaťod Karel » Str 15. Aug 2012 17:03:23

Hmm... Osvědčilo se mi nežrat nic s cukrem, jinak všechno, ale normálně, ne po kýblech :) . Tedy žádné speciální diety co stojí kopu peněz. Třeba ty sardinky, je to 2x do huby a stojí to majlant. Žádné coca-coly, zákusky, bombóny, necukrovat čaj. Pít hořký nebo lépe vodu. Prostě vůbec nic z cukrem, když vydržíš 1/2 až 1 rok můžeš mít i 20 kg dole a ušetříš nejen za cigarety ale i za mlstnoty.
A to ti ještě pořád zbývá jedna radost do života navíc, kromě radosti z práce a radosti z ušetřených peněz... :D
Karel
Bechterevik
Bechterevik
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Uto 28. Jún 2011 15:29:33
Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Nadváha a Bechterev

Poslaťod ansysko » Str 15. Aug 2012 19:18:26

Hej a to je aka radost? aj ja chcem:D
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 508
Registrovaný: Uto 19. Okt 2010 13:48:43
Bydlisko: Žilina
Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Nadváha a Bechterev

Poslaťod Karel » Str 15. Aug 2012 19:33:46

Niesi tučný, viac a rýchlejšie sa možeš hýbať, beru na teba viac robky a a zvládneś to aj 4-5x za noc alebo deň, to radšej viac vidno a človek má pri tom predsa 6 zmyslov a všetky treba nakrmiť nie??? *oo*
Karel
Bechterevik
Bechterevik
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Uto 28. Jún 2011 15:29:33
Stav: Bechterevik V. stupňa

Ďalší

Späť na Život bechterevika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia