[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4697: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
Klub Bechterevikov • Zobrazenie témy - Bláznové počasie, bolesti, depresie a Bechterev

Bláznové počasie, bolesti, depresie a Bechterev

Vaše denné a iné starosti a radosti to života

Bláznové počasie, bolesti, depresie a Bechterev

Poslaťod ansysko » Pon 24. Jún 2013 20:04:33

Vážení priatelia a spolubojovníci, ako na Vás vplýva toto fajné počasie a rozdiely v teplotách, ako zvládate tie hnusné bolesti a poniektorí aj depresiu? Pre mňa je to dosť ťažké obdobie aj vzhľadom k tomu, že toto počasie mi uberá zo síl a niekedy mám sto chutí zo všetkým praštiť a vykašlať sa na všetko. Večer idem do postele ako zbitý pes( aj keď asi štyri roky som nešiel spať pred polnocou) a hovorím si kašlem už na to budem len krypel, ktorý sa môže nechať obskakovať a môže plakať nad sk****ným životom. Ráno vstanem a svet sa mi zdá akýsi ružovejší a lepší a ja rozmýšlam, čo mi to večer bolo? Keď som bol taký zničený, a idem ďalej.
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Bláznové počasie, bolesti, depresie a Bechterev

Poslaťod Karel » Štv 27. Jún 2013 13:02:26

Ahoj kolegové s MB :).
Už od nového roku dělám projekt na webu jmenuje se: "Dynamika aktivity MB". Věnuje se právě těmto problémům, proč někdy bolí více ,někdy opravdu hodně a proč nastává najednou úleva, co nám pomáhá ulevit od bolestí. Dělá se to jednoduše pomocí hodnocení testu BASDAI a k tomu se poznamenávají důvody, které se k tomu vztahují a také k tomu sleduji další parametry. Předpokládám, že vliv na naše bolesti má, mimo počasí, také aktivita slunce. Právě letos je rok maxima 11-letého slunečního cyklu a prakticky jedna erupce na slunci střídá druhou. Někdy se napočítají i 3 erupce za den. Vzniká při tom vždy obrovský oblak plasmy, která vystřeluje ze slunce a často se strefí do země. Země je chráněna magnetickým polem a většinou nám to neublíží - zdraví lidé ani nic nepocítí. Horší je to s lidmi s chronickými nemocemi a záněty. Nárazem plasmy se prudce mění i magnetické pole země a tyto náhlé změny způsobují veliké problémy nemocným lidem. Roste například počet infarktů, prudce narůstají neuropatické bolesti lidí s neurologickými nemocemi a když Vás všechny právě tento rok poslouchám jak si stěžují všichni na zlé časy, a to i ti co berou BIO, tak začínám být přesvědčen, že poruchy magnetosféry vadí i bechtěrevikům. Našel jsem také asi 20 let trvající studie, že sluneční erupce mají vliv i na globální počasí zeměkoule. A podívejte se co se letos děje kolem nás s počasím a vzpomeňte na ty záplavy před 11 lety... Poruchy magnetosféry jsou měřeny po celé zemi a poznáte je třeba podle polárních září (spíše na severu za polárním kruhem, než u nás). Je to tím, že právě kolem pólů jsou ty poruchy nejsilnější a směrem k rovníku se zeslabují. Několik ústavů sbírá data o poruchách (prudkých změnách) magnetosféry a složitými výpočty počítají tzv "Globální index geomagnetické aktivity" Kp platný pro celou zeměkouli. Právě tento index ukládám do databáze pro pozdější vyhodnocení vlivu aktivity slunce na naše bolesti. Připravuji i rozšíření webu o aktuální zobrazení grafu indexu Kp. Když uvedu příklad tak zrovna včera a dnes nastalo jakési uklidnění a Kp=0-1, maximum je 9bodů. Kp=4 se již klasifikuje jako magnetická bouře. A právě celý týden do úterý se pohybovaly indexy Kp = 3-5 trvale a připočítejte k tomu neustálé změny počasí... Mne osobně bolelo! Až včera a dnes je to klidnější. (Mluvím tady o neklidných dnech od 20. do 25.6. , předtím to bylo od 1. do 10.6. ještě předtím od 15 do 28.5...).
Píšu o tom trochu více, protože projekt "Dynamika aktivity MB" běží od 1.1.2013 a zatím tam mám přihlášených stále jen 30 kolegů a bohužel, žádný z nich není ze Slovenska, je to škoda, když tady vidím takovou spoustu aktivních kolegů bechtereviků :) .
Prosím, zkuste také pomoci nám i sobě, tak jak se to snažíme ostatně i zde :) . Podívejte se na , zaregistujte se a minimálně co získáte, tak uvidíte svůj graf jak Vás zrovna Bechtěrev trápil po celé období, kdy budete hodnotit a stačí hodnotit asi tak 1x za 14 dnů. Můžete ovšem i častěji, když bolí nebo přestalo bolet.... Pokud se budete chtít něco zeptat napiště mi třeba zde na webu nebo osobní zprávu pro uživatele Karel.
Ahoj a díky za trpělivost při čtení tohoto příspěvku, jde trochu mimo vyběhané cesty diskuse, ale snad může být i zajímavý.
Karel
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod Psychee25 » Pia 02. Máj 2014 11:30:11

Krasny dobry den vam vsetkym zelam, neviem ci som zvolila vhodne forum, ale mam na vas vsetkych Bechtom "obdarenych" otazku. Co bolestivost päty? Mna boleli päty este pred diagnostikovanim Becht. teraz beriem rok Bio Enbrel a nikdy nic a az teraz pred par dnami po dlhej ture sa mi bolest päty vratila v plnej "krase". Ake mate s tym skusenosti? Dakujem za odpoved.
S pozdravom Eva :kuki:
Obrázok užívateľa
Psychee25
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik IV. stupňa

Poslaťod Karel » Pia 02. Máj 2014 19:57:44

Ahoj Psychee.
Tak bolesti pat umí být hodně nepříjemé. Intenzita projevů je dost různá, asi jako všechno u MB.( Kdysi dávno mne paty bolívaly a myslel jsem, že je to nepříjemné. ( Po čase, za pár měsíců, to přestalo a byl klid snad 15 let...) No, nebyl všem dnům konec. Před 2 roky jsem prodělal dost těžký zápal plic (CRP šlo až na 300), vyměnil jsem asi 3 druhy ATB a dostal jsem se z toho asi za 2 měsíce.... Pak byl asi 2-3 týdny klid a nejednou začaly pobolívat paty, posupně se to horšilo.... nakonec bolesti pat, celých šlapek a postupně se to začalo promítat na svaly lýtek a později až na stehna. Člověk ujde 100-200 a má nohy jako v ohni, jako by chodil po řežavém uhlí nebo po střebech ze skla. Každý krok je utrpením. Když ujdeš více, lýtka, stehna, začínají trhat a páli, asi dochází ke zkracování svalů (uvolňování trochu pomáhá). Dlouhé sezení - vadí a bolí. Dlouhé ležení, vadí, svaly páli.... Nejvíce kleju, když se dostanu do středu města pečlivě vydlážděné žulovými kostkami či jinými kameny. Zabil bych ty blbce co to vymýšlejí !!!! No trvá to už 2 roky, zeptal jsem se revmatologa jak dlouho to bude.... Dlouho... řekl... Rehabilitace jsou nanic, léky zabírají na chvíli, nejvíce asi utlumí bolesti nějaké opiáty, ale to se nedá pořád!! Beru to jen vyjímečně, když se nedá vydržet a třeba v noci a spát. Ulevuje taky konopná mast - namasírovat svaly i šlapky. Co jsem zjistil, tak projekce bolestí se nejvíce projevuje a zhoršuje při slunečních erupcích, když vyvržená plasma doletí k zemi (tedy trefí se, často jde mimo zemi), tím vznikají poruchy magetosféry země a tehdy to bolí. Trvá to tak 1-2 dny. Říká se tomu magetická bouře. Udělal jsem před 1,5 rokem takovou webovou stránku: www.basdai.wz.cz návštěvník se může zaregistrovat a hodnotit si test BASDAI, pokud bereš BIO, tak to znáš od lékaře. Data se zapisují do databáze a při další návštěvě si můžeš prohlédnou celou hirtorii vývoje svého BASDAI. Celý záměr sleduje proházat jak se mění dynamika MB, třeba ze na na den a cílem je také najít faftory, které bolesti zhoršují nebo naopak zlepšují... Z prozatímních výsledků sledování mi právě vychází jako jden ze špatných faktorů to slunce a magetické boře. zatím to nikdo u MB nepopisoval.... Pokud bys měla chuť mohla by ses tam podívat a přidat se :) Připravuju tam novinku, doma už mi to chodí, zobrazování aktuálních grafů poruch magnetosféry země, pak by bylo vidět od čeho to třeba zrovna začalo bolet, Pokud nebolí, pak na tom MB není zrovna špatně a i to je užitečné zjištění.. Píšu pro Psychee, ale zvědaví mohou být i ostatní :kuki:
Karel
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod Psychee25 » Uto 27. Máj 2014 10:46:35

Ahoj Karel,
dakujem ti za povzbudive slova, namety a podnety. Teraz noha boli menej, nasadila som si spat Diclofenac /keby to citala moja doktr. asi by ma zabila/ kedze som prec zo svk a tu v Norsku je to s zdrav. starostlivostou trochu komplikovane. Vyzera to tak,ze pomaha :D Zelam vsetkym pekny den, nech sa vam dari a bolia klbiky co najmenej ;) :)
Obrázok užívateľa
Psychee25
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod Karel » Uto 27. Máj 2014 21:00:53

Ahoj Psychee. Nevidím žádný problém s užívání Diclofenacu. Je to pořád spolehlivý a dost starý lék. Dělá se ve všech možných formách už hóódně dlouho. Tablety, gel mast i kapky do očí... mažu paty Voltarénem (taky je to diclofenac) když v noci bolí a nedá se spát případně přidám konopnou mast (volně prodejnou - Mentolka). S tím, že bereš BIO (snad ještě ano???) si nedělej starosti spousta kolegů si často zobe k BIO nějaký přídavek normálních antirevmatik.
Chtěl bych se zeptat jak řešíš aplikaci BIO v cizině, máš sebou zásoby injekcí??? Nebo ti do dávají tam k dispozici, případně jsi se po výjezdu toho vzdala?? ;)
Karel
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ganco1 » Pon 02. Jún 2014 10:17:50

Ahoj Psychee !
Zdravím v dalekom Norsku ! Beriem Diclofenak a jeho formy už 30 rokov a je to najlepší liek od bolesti na reumatické bolesti len si treba chraniť žalúdok Tevazolom alebo podobnými liekmi na ochranu žalúdočnej sliznice.ARTHROTEC FORTE ,ten dokonca tú ochranu má.Päty ma nikdy neboleli a to mám velmi agresívnu formu Bechtereva .Prajem ti pekný deň a čo najviac pekných chvíľ bez bolesti !
:) :cmuk:
Obrázok
Obrázok užívateľa
ganco1
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Psychee25 » Ned 15. Jún 2014 0:08:21

Mily Karol,
nazatial som pracujuci student, tak mi to este isty cas preplaca VsZP a koli BIO musim chodit kazde 3 mesiace domov, pretoze bez nej by som si ani "nekychla" :) Zatial takt fungujem cca len pol roka, uvidim co cas a zivot prinesie. Nazatial som nezistovala ako su na tom Norski "kolegovia" bechtici, no reumatikov je tu pozehnane a maju velke vyhody, same zajazdy a pod. Musim to prezistit ako to funguje :) Ale samozrejme pre Norskych dlhodobopracujucich pravdepodobne, ja ako cudzinec neviem :( Minule som mala v hoteli skupinku penzistov reumatikov, veru Bechterev ich nesetril, asi budem viac cvicit :) Dakujem vam velmi pekne za odpovede ohladom Diclofenaku a rovnako dakujem za mile slova :) :) pocasie sa tu meni velmi rychlo, 3 dni vkuse prsi nasledne 2 dni slnko potom dazd opat..dava to zabrat na klby.
Vsetko dobre vam zelam, vela ohybnosti, co najmenej bolesti a vela chuti do zivota. :D
S pozdravom Eva
Obrázok užívateľa
Psychee25
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod Karel » Ned 15. Jún 2014 20:14:00

Ahoj Psychee
Vidím, že jsi agilní a životaschopná. Ty se určitě neztratíš. Zkus se nakontaktovat na nějaký spolek nebo organiazaci bechtěreviků v Norsku, určitě se najde na webu. Myslím, že by ti nedělali problémy s účastí na jejich aktivitách nebo s případným členstvím. Jinak Norsko je je o hodně blíže k polárnímu kruhu než u nás. To zamená, že bys mohla vidět i nějakou tu polární záři. Obecně čím blíže k pólu, tím větší poruchy magnetosféry země se projevují jako následek slunečních erupcí. Myslím, že 12.6. jsem to počítal a bylo jich asi 6 za jeden den! Ty změny magnetického pole jsou tam o dost silnější než u nás, proto tam vidívají ty polární záře (což je jeden z projevů magnetické bouře) a u nás je nevidíme, snad jednou za 50 nebo 100let. Poruchy magetosféry pak nemocné lidi bolí, třeba u revmatiků nebo u lidí s neurologickými nemocemi, kteří trpí neuropatickými bolestmi, je více infarktů a podobně.... Takže tvoje problémy nemusí být jen od těch častých změn počasí, ale také od slunečních erupcí a Norskem ... :yes: (to se právě snažím vybádat a prokázat u bechtereviků). Zatím o tom nikdo nepsal... mám na to webovou stránku www.basdai.wz.cz, kde se dá pravidelně hodnotit BASDAI a také tam dodám brzy on-line grafy poruch magnetického pole země - usilovně na tom pracuju. :kuki: Ahoj a nelez do těch fjordů je tam studená voda a to nedělá dobře bechtěrevikům. Najdi si nějaký termál a když ho tam nemají, budeš muset občas přijet domů na Slovensko a vyhřát se.
Karel
Bechterevik
Bechterevik

Späť na Život bechterevika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia