Je to Bechterev?

Vaše denné a iné starosti a radosti to života

Je to Bechterev?

Poslaťod Peta14 » Štv 16. Mar 2017 15:39:37

Ahojte, som tu nová. Vlastne ani nemám diagnostikovanú Bechterevovu chorobu. Od 10-tich rokov som reumatička, reumatoidná artritída HLA B27 pozitiv s prechodom do seronegatívnej spondylartritídy. V podstate mi reuma nespôsobovala takmer žiadne problémy, ak nepočítam začiatky, kým sa ju podarilo dostať pod kontrolu, opuchnuté kĺby, kolená atď. Snažila som sa ale žiť tak akokeby som žiadnu reumu nemala. Pred troma mesiacmi som prekonala dve choroby, počas ktorých som vybrala dokopy 5 balení antibiotík a odvtedy to ide so mnou dole vodou. Bolesti chrbtice sa zhoršili, trpím ostrými bodavými bolesťami na hrudníku, bolesťami brucha, občas mi je z bolestí až nevoľno. Celkovo sa cítim veľmi slabá, a momentálne fungujem len na liekoch proti bolesti, ak ich na pár dní vysadím, je mi ešte horšie ako to bolo predtým. Predtým som zvykla chodievať všade pešo, do práce som to mala asi 3 km, takže za deň mi nerobilo problém prejsť aj 8 km pešo, bez toho, aby som mala nejaké problémy. Teraz ledva prejdem 200 m a pociťujem silnú bolesť chrbta. Chodila som na súkromnú rehabilitáciu, ktorá mi čiastočne pomohla, no po poslednom sedení mi stŕpla ľavá ruka, pravdepodobne mi pricvikli nejaký nerv, ktorý sa teraz ale nikto neodváži dať doporiadku. Výsledky krvi som mala v poriadku, snažím sa dostať na magnetickú rezonanciu, no zatiaľ ma tam žiadny lekár nechce poslať. Neurológ mi tvrdí, že je to len prechodné obdobie, medzi jarou a zimou, len mu asi nedochádza, že to trvá už asi nejak dlho, keďže problémy mám od začiatku januára. Dopujú ma liekmi proti bolesti, ktoré mi vôbec nepomáhajú. Chcem sa preto spýtať, či nemal niekto z vás podobné príznaky v začiatkoch bechtereva. Navádza ma to k nemu nakoľko mám zistený antigén HLA B27 od detstva. Pri poslednej kontrole, ma reumatologička na naliehanie poslala na RTG hrudnej chrbtice, kde mi zistili výrastok, ktorý sa podľa jej slov zvykne tvoriť pri mojom type choroby, aj keď mám len 27 rokov. Obehala som už asi všetkých možných lekárov, od pľúcneho, cez kardiológa, endokrinológa atď., keďže sa mi ťažšie dýcha, a zvykne mi búšiť srdce, a tieto problémy som predtým tiež nemala. Už som totiž na konci so silami a sama neviem akým smerom sa ďalej pohnúť. Obmedzuje ma to v práci, a tak ako každý človek, aj ja potrebujem nejakým spôsobom žiť, pracovať a zarábať si na živobytie. :(
Peta14
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik I. stupňa

Re: Je to Bechterev?

Poslaťod ansysko » Pia 17. Mar 2017 21:48:31

Ahoj Peťa ďakujem ti za tvoj príspevok. Nie sme doktori, tak ti nepovieme či je to bechterev. Mne tiež diagnostikovali najprv výrastky, s ktorými som sa učil žiť. Až to skončilo zrastenou chrbticou. Neviem odkiaľ si, ak si reumatička možno by bolo dobré sa pýtať do NÚRCHu tam by ti to vedeli povedať. Cvičenie ti pomáha? máš rannú stuhnutosť? Akú máš sedimentáciu? Je toho dosť veľa, bechterev v rannom štádiu je asi dosť ťažko diagnostikovateľný. Asi som ti moc nepomohol. :( :(
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Späť na Život bechterevika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia