Je to podaná ruka

Sem môžete písať všetky vaše návrhy a nápady na vylepšenie tohoto portálu

Je to podaná ruka

Poslaťod mirci » Ned 08. Jan 2012 23:47:07

Po zaregistrovaní na túto stránku, mi trvalo asi tri týždne, kým som sa odhodlal k tomu, aby som o sebe napísal do rubriky: predstavte sa.
Už som si myslel, že sa na to vykašlem. Potom som si spomenul, ako mi veľmi dobre padlo, keď som čítal príbehy ľudí, ktoré boli presne
ako keby niekto ten môj prekopíroval cez pauzák. Ale za každým príbehom je človek, ktorého trápenie veľmi dobre poznám.
V mojom širokom okolí (našťastie) túto chorobu nemá nikto. Nájsť partiu ľudí, ktorí v podstate prežívajú tie isté trápenia a podeliť sa s nimi o pocity je veľmi dôležité.
Psychická pohoda pri chorobe, keď má človek niekoľko rokov permanentné bolesti je niekedy naozaj len sen.
Človek určite trošku pookreje, keď sa podelí o svoje myšlienkami s ľuďmi, ktorí jeho problémy zdieľajú.
A vôbec nevadí, že sa príbehy opakujú, veď v podstate ide o ten istý príbeh.
Ale keď sa predstavíte, stačia aj dva riadky, napíšete svoje krstné meno a ako ste na tom, pomôžete viacerým ľuďom, aby sa
necítili sami so svojou bolesťou.
Tá energia naozaj prebehne.
Prosím urobte to, aj keď ste už zaregistrovaní trebárs aj rok. To je jedno.
Predstavme sa a podajme si ruku....

:diky:
mirci
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Je to podaná ruka

Poslaťod ansysko » Pon 09. Jan 2012 12:10:00

Mirci presne o toto nám ide, aby sa ľudia necítili osamotený, ja to poznám takisto v mojom okolí ma zo začiatku nikto nechápal a viem čo je to byť sám medzi ostatnými.
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod sisinka » Pon 09. Jan 2012 17:22:10

Velmi dobre to poznam mam bechtereva IV.stupna a som aj po operacii krčnej chrbtici.Nikto mi nevedel pômoct až kym som sa nedostala do Pieštan.CHodim tam každy rok ,chvilu je dobre potom to zasa ide po starom, deti sa zo mna smeju,že chodim ako robot.Velmi rada si prezeram toto forum kde sa stale niečo nove dozviem.
sisinka
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik IV. stupňa

Poslaťod ansysko » Pon 09. Jan 2012 17:36:03

Zo mňa sa smiali kedysi, keď mi niečo spadlo ako sa to pokúšam zdvihnúť :hmmm: najprv do pokľaku, potom si kľaknúť a natiahnuť ruku až sa mi to podarilo zdvihnúť zo zeme. A najväčšia zábava je keď mi spadnú kľúče od auta keď sedím, to je zážitok najprv sa to skúšam posediačky a keď nedosiahnem musím sa vysúkať z auta čupnúť si nejako zdvihnúť ich a potom sa znovu nasúkať za volant je to zábava aspoň pre toho kto sa na mňa pozerá ako to nacvičujem :D
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Sangvinik » Uto 10. Jan 2012 14:22:44

Milí spolutrpitelia, drahí priatelia. Pokiaľ som sa nedostal do NÚRCHu v Piešťanoch na hospitalizáciu, cítil som sa tak sám, na svoj osud a trápenie s touto chorobou. Až tam keď som tam bol tri týždne a stretol som tam kopu ľudí s rovnakým nechceným osudom, tak Vám poviem že som sa tak dobre už dávno necítil, bol som medzi "SVOJIMI". Vedeli, chápali, počúvali a cítili to čo ja. Keď som sa vrátil domov, vyslovil som vetu, ktorá je napísaná na zárubni dverí každého bechterevika a to je: ""Bechterevika vie pochopiť len bechterevik"".
Do NÚRCHu už nechodím, doktori z Banskobystrickej Rooseveltky sa pohnevali s tými z Núrchu, tak ma tam už neposielajú, vraj načo?
Preto som vďačný Michalovi zo Žiliny, že založil toto fórum. Aj tu sa môžeme stretávať a deliť sa zo svojimi osudmi, bez obáv že nás nikto nepochopí. Všetci to predsa dobre poznáme ako reaguje okolie, nevynímajúc najbližšiu rodinu ( a to bolí), pri rozvíjajúcom sa ochorení, veď nás bezmála považujú za simulatov, hypochondrov a precitlivených jedincov. Ešte že tu máme jeden druhého, na to spolieham.
No veľa som popísal, ale tak som to v tejto chvíli cítil. Ahojte a kedykoľvek sa mi ktokoľvek ozvite.
Všetko sa raz na dobre obráti..
Obrázok užívateľa
Sangvinik
Administrátor
Administrátor

Späť na Návrhy - postrehy - podnety

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia