Návrhy a podnety

Sem môžete písať všetky vaše návrhy a nápady na vylepšenie tohoto portálu

Re: Návrhy a podnety

Poslaťod ansysko » Ned 17. Nov 2013 21:44:40

Dal som Bold na písmo a zas až tak mlad´ši nie som za mesiac 4 krížiky už som starý :(
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Poslaťod Karel » Ned 17. Nov 2013 22:01:58

Len 4 ??? :)
Karel
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod skajka » Ned 17. Nov 2013 22:07:23

Ahoj Karel :) ako sa máš? ;) Ja dnes nemôžem poriad e zdvihnúť ľavú ruku-bolí ma rameno :(
skajka
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik II. stupňa

Poslaťod Karel » Pon 18. Nov 2013 19:18:30

Ahoj skajka, už sme hovorili o tom - trochu s lechtivými vtípky xixixi , ale vážně. Bolest v rameni může vycházet jednak z kloubu ramene, ale také z krční páteře. Od bolesti ztuhnou svaly na kámen a pokud v rameni není něco v pořádku (zánět) - bolí, ale také může být přiškrcen nerv vedoucí od páteře do paže, přes rameno, loket až do prstů a pak bolí to rameno, ale také se to může promítat do lokte , přes zápěstí až do prstů. Bolí nebo to pobolívá či otravuje v uvedených místech a může se stát, že znecitliví prsty. Někdy malíček a prsteníček, jindy palec, ukazováček a prostředníček... otrava .... prsty při rozhýbání paže většinou po mravenčení znovu získají cit. Záleží na tom o který nerv jde. Tuším na ten malíček vede ULNARIS. Loket, rameno, pažní svaly pak mohou pobolívat či bolet dlouho... Často ani tak nepomáhá mazat či masírovat tato místa, ale pomáhá dobré promasírování a namazání oblasti horní páteře mezi krkem a lopatkami (obvykle tam kde to na pohmat bolí nebo je ztuhlý sval jako dřevo...) a také promasírovat krční páteř nezaškodí. Z toho mi vyplývá, že rozhodně nemáš stupeň MB=2, ale minimálně MB=4-5 :( Ale stejně dobře si rozmysli na kterou stranu si lehneš, když se ti neche pracovat nebo bys chtěla spát :D nejlépe ležet na zádech :kuki: nebo se pravidelně obracet, měnit polohu ;) to jsou základní pravidla bechterevika na dobrů noc :zuby:
Karel
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod skajka » Pon 18. Nov 2013 21:04:36

Ahoj Karel,no s tým spánkom je to na nervy :( len sa budím na bolesť,hlavu si nadvihujem rukov,hrôza,keď zaspím na boku,ledva sa potom otočím :!; Už teraz mám des z noci,neznášam takéto dni,keď som ako chodiaca mrtvola :( Tá bolesť z krku mi vystreľuje do lakťov-vlastne neviem či vystreľuje,ale bolievajú ma aj lakte :!; Dúfam,že ešte budú aj u mňa dni bez bolesti,alebo chcem nemožne?
skajka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod skajka » Pon 18. Nov 2013 21:34:02

Teda nie bolesť z krku,ale bolesť z ramien
skajka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod Karel » Uto 19. Nov 2013 15:18:06

Ahoj skajka. To víš, že budou lepší dny. Vzpomínám před mnoha lety, jsem měl problém si otevřít rukou létací dveře, tak bolelo zápěstí... otvíral jsem si opřením ramenem o dveře. Dnes o zápěstích moc nevím. Jednou, taky už mnho let, jsem dostal po infekčním průjmovém onemocnění takové nennápadné pobolívání palce na noze, pak dalších prstů, pak i na druhé noze a pak už to bolelo pekelně a otékaly mi prsty a nohy až ke kotníku. Do práce jsem se belhal k autobusu hodinu, normálně 7 minut. Nemocenskou nikdo ani nezmínil!!! Chodil jsem na nějaké olejovité injekce, dělala se taková boule a než se vstřebala týden to bolelo (do zadku). Sedimentace obrovská kolem 80... Sotva jsem se vlekl. Táhlo se to skoro rok, než jsem se z toho dostal k normálu. Pak jsem běhal zase normálně. V podstatě to vypadalo jako artritický zánět prstů, ale prý to bylo původu MB. Proto se částečně přikláním k názoru, že člověk dostane MB pokud má HLA B27 a k tomu spoušťový impuls, třeba infekční střevní onemocnění, existuje i názor že také záněty zubů - třeba zarostlých osmých zubů (taky mám jeden takový). Pokud se týká ramene, tak i v kloubu ramene je možný zánět, dokonce jsou MB u nichž dojde normálně ke srůstu a znehybnění kloubu ramene nebo třeba také čelisti. Ale zase na druhé straně když popisuješ klasický způsob spánku MB a jak si podkládáš hlavu na boku a všelijak jinak... tak v krční oblasti máš problém a z té horní oblasti páteře vyrůstají celé pletence nervů do končenin a jejich útlak výrustky na páteři vyvolává problémy a bolesti šířící se celým pletencem... to, že tě bolí z ramene až do lokte tomu odpovídá. Měla by být i hmatná bolest tlakem na paži - svaly... a někdy to doleze až k zápěstí...
K tomu spánku. především bych doporučoval měkou matraci (takovou s paměťovým efektem) rozhodně ne tvrdou!!! Mám na spaní 2 polštáře a ještě takový malý polštář na podložení (vzadu, když čtu nebo při spaní pod ucho při otočení na bok, stejně se člověk každou chvíli budí... tak si to může přehazovat nebo mít 2 polštářky na každou stranu jeden). Když je ouvej tak jdu až do sedu opřený o oba polštáře, jinak to nejde. Když je jinak nebo lébe tak ten jeden polštář (trochu tenší) přehnu na polovičku (takový jako válec) a sesunu se dolů, hlava je na tom válci, při otáčení je pořád podložená. Pak dělá problém to, že v noci vypínáš topení a bývá chladno. Krk, ale máš venku a ten dost prochladne, pak samořejmě bolí a ztuhne, často nakřivo.... :( Když se zadaří něco se zablokuje a může se motat hlava, někdy až ke zvracení... je to šílené :). Stalo se mi to a skončil jsem v nemocnici na neurologii s podezřením, že mám mozkovou mrvici. Po návratu domů jsem se BÁL chodit SPÁT, že se to bude opakovat. Koupil jsem si takový molitanový ortopedický límec a v tom spím. Jsem s tím klidnější a jistější... krk se nemůže zablovovat ve spánku v blbé pozici, je fixovaný rovně....(dá se na to zvyklout). Ráno to sundám a normálně existuju. Plní to také druhou funkci, krk je v teple a neprochladne... bolesti jsou menší... ale na to by měl stačit třeba jen šátek kolem krku :). To taky uleví, zkus alespoň to :yes:
Karel
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod skajka » Uto 19. Nov 2013 19:49:31

Karel :dakujem: ,Ty máš na všetko radu :)
skajka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod Karel » Uto 19. Nov 2013 19:51:53

Však je sbírám celý život na nejsem lakomec, podělím se :)
Karel
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ansysko » Uto 19. Nov 2013 22:37:46

Ja už mám krk ztuhnuty skoro úplne ale človek si zvykne na to ako z tým žiť spávam na takomto vankúši:

Obrázok

http://www.dormeo.sk/vankuse/anatomicky ... mosan.html

sú aj iné verzie treba odskúšať. Na chrbte nezaspím, keď si ľahnem že chcem zaspať na chrbte tak nezaspím ani za :rit: akonáhle sa prehodím na bok to je iná úľava moja poloha je embrio :D

Skajka vyskúšaj ten vankúš a uvidíš je to iné ako klasika :!
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Predchádzajúci

Späť na Návrhy - postrehy - podnety

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia