[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4697: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
Klub Bechterevikov • Zobrazenie témy - Bolesť

Bolesť

Bolesť

Poslaťod Sangvinik » Ned 13. Jan 2013 14:09:37

Čo vo Vás vyvolá slovo „bolesť“? Obavy? Strach? Povzdychnete si? Asi áno.
Bolesť je totiž najčastejšou príčinou utrpenia, ktoré vážne ohrozuje kvalitu života.
Pasujeme sa s ňou už skôr ako nás správne diagnostikujú. Najprv len tak sporadicky, sem tam. No to sa ešte dá nejako vydržať, prípadne pomôže Panadol, Brufen, Novalgin a podobne. Ale čo potom keď si tá nechcená „kamarátka“ bolesť na nás zasadne a stane sa našou každodennou vernou spoločníčkou vo dne v noci. Je to hnusoba, ktorej sa neviete zbaviť.
Skúšal som na tú potvoru veľa všakovakých fígľov a medikamentov, ale zbaviť sa mi tej potvory, nepodarilo, ale žijeme spolu už tak dlho, že sme sa nejako časom skamarátili a „ona už netlačí toľko na pílu“.
Čo tomu predchádzalo:
Ako som už spomenul, skúšal som ju opiť, Brufenom, na také 4 hodinky celkom to ušlo, ale viete ako to chodí, zvykla si na to a chcela viac a častejšie. Potom som si povedal, že na tú kamošku bolesť, treba ísť snáď duchovne. Tak som išiel do kostola, kým som bol tam, sedela ticho so mnou a potom sa ozvala znova. Na kurze Reiky to dopadlo rovnako, učil som bolesť, ako má ustúpiť silám vesmíru a tlačil som do nej energiu, no znova som neuspel. Aj stromy som objímal, silné duby, „ona“ som mnou, aby sa ma vzápätí opýtala: „Na čo to bolo dobré?“. Od odborného lekára reumatológa sa dozvedám že bolesť sa bude vekom a postupujúcim ochorením len stupňovať a zhoršovať. Obstreky na chrbticu pomohli na 4 hodiny.
Veru tak, bolesť si ma tak obľúbila, že ma neopúšťala ani v noci, keď som chcel spať. Veď chodím predsa do práce , musím si nejako oddýchnuť. A mám aj rodinu, povinnosti z toho vyplývajúce. Hrozne som sa rozzúril, hromžil, nadával, ba som sa aj opil. Nepomohlo samozrejme.
Potom mi svitlo na lepšie chvíle, navštívil som ambulanciu chronickej bolesti. Rebox, banky a Tramal vražedná kombinácia by odrovnala každého, veru že aj bolesť trúbila na ústup. Možno na taký mesiac sa mi uľavilo, ale bolo treba pracovať 12 hodinovky vo dne v noci a 3 obchôdzky 4km dlhé, vyžadovali radikálne riešenie: Na veľmi dlhú dobu som sa skamarátil s Tramalom. Tramal sa nekamarátil s bolesťou, s ním som mal na vrch. Tak sme sa kamarátili až do vypestovania závislosti, čo trvalo asi 10 rokov pomerne častého užívania. Však kto by už chcel bolesť.
Potom prišla „biologická liečba“. Dobrá kamoška. Znížila zápal a tým aj bolesť. Vymenil som zamestnanie, na ľahšie a aj bolesť sa upokojila. Potreboval som ešte popri biologickej liečbe aj nejaké Nesteroidné antireumatiká, ale bolesť klesla na stupnici do 10 z 9 na 2-3. A viem aj to že nie každý rovnako znáša bolesť a niekto možno vydrží viac ako ja. Bolesť sa ozvala ešte raz a veľmi intenzívne, keď sa mi rozpadol bedrový kĺb, ale to som už vedel že musím ísť na ambulanciu chronickej bolesti a tam mi naozaj pomohli od veľkých bolestí Predpísali mi Citalec , Catadolon a Targin. Po operácii bedrového kĺbu som ich postupne vysadil a teraz existujem na biologickej liečbe Humira a občas Brufen užijem alebo Panadol.
Na záver tohto neodborného príspevku chcem dodať, že si treba prispôsobiť život tak( čo je v tejto dobe čoraz ťažšie)aby vyhovoval Vám. Prácu, aktivity, všetko. Len tak zoberiete bolesti muníciu na Vás. A ak Vás veľmi a stále bolí, vyhľadajte odbornú pomoc na ambulancii chronickej bolesti.
Všetko sa raz na dobre obráti..
Obrázok užívateľa
Sangvinik
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Bolesť

Poslaťod ansysko » Ned 13. Jan 2013 16:49:15

Pekne si to napísal, veľmi pekný príspevok. S bolesťou žijeme všetci čo máme Bechtereva,niekedy je silná-nedá sa vydržať, inokedy je slabá-skoro ju ani nevnímame. Náš prah bolesti sa posunul vyššie,tak ju niekedy aj keď bolí nevnímame. Tiež som jedol brufeny ako lentilky dokial mi nepovedali čo mi je. Odvtedy, ako beriem BIO liečbu nemusím jesť tabletky, jedine vtedy, ke%d ma bolí hlava a hučí mi v nej ako v piliňaku, vtedysi švacnem "ružového anjela" a bolesť ustúpi.
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod ganco1 » Pon 14. Jan 2013 14:09:21

Mirko,článok sa páčil,opísal si svoje pocity a to je podstatné ale hlavné je že sa ti podarilo zminimalizovat bolest.Pametám si ako si sa trápil ked sme písali cez chat.Už vtedy si rozmýšlal správnym smerom že navštíviš poradnu pre chronickú bolest.
Tahám sa s bechterevom za prsty 29-ty rok.Ranná bolest je u mna už na hranici toho čo sa dá ešte vydržat.Len sedim skoro dve hodiny a pracujem na pc,no a samozrejme čakám kedy to povolí a ja sa budem moct postavit a normálne bechtíkovsky fungovat.Toto ráno mi berie sny a ilúzie o sebe že ešte sa pozriem do hor ktoré tak lúbim.Ostáva mi len nádej ktorá postupom dna ožíva čoraz viac.Aj dnes,vrátil som sa s 10 kilometrovej prechádzky ,kde som sa brodil po snehu,kde ešte nikto nešiel.Oproti mne Tatry,pre ktoré robím takéto pochody aby som bol schopný absolvovat niejakú tú túru...V zime to je horšie,nedá sa nikde sadnút...pár krát som to skúsil a doplatil na to.
Obrázok
Cítim že to posiluje i chrbát,hlavne ked používam paličky.Večer už po 18.00 musím vziat dalšiu dávku Diclofenaku tkz. nočnú.Pred týždnom som si zmenšil dávku a dostal som také krče do chrbtice že s revom som sa niejak vyškriabal na postel.Mám totiž aj pruh,ktorý mi nechcú operovat lebo narkozu by som nemusel prežit.Tak prežívam bolesti aké som videl iba vo filmoch a tie boli len hrané,heheh.
No a noc je jedna velká nočná mora.Už ani nič pekné sa mi nesníva.Najkrajší s posledných snov bol asi že som po 50 ranách na dereši, s nej ušiel. xixixi .Ráno vstanem zničený a unavený a hurá do dalšieho utrpenia.Ale aj tak žijem rád.Mám dobrých priatelov,hory ktoré ma prežijú a vždy ked mi je trochu lepšie sa usmievam na svet. :) A ked ešte možem poradit niekomu komu to pomože,tak som aj štastný... :cmuk: :dakujem:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
ganco1
Administrátor
Administrátor

Poslaťod toamares » Uto 15. Jan 2013 0:27:09

Silný článok, fakt. :dakujem: Preto aj reagujem a chcel by som aj Ja čosi o tomto fenoméne. Bolesť si často ani neuvedomujeme, no bolí Nás stále čosi. Nebudem od pravdy ďaleko, aspoň z mojej strany. Vysvetlím. Jedného času mi na ľavej ruke začali trnúť malíček a na dotyk bol svinsky citliví. Nevenoval som tomu pozornosť, ale mesiac to bolo už veľa. Behol som k lekárovi , môjmu kamarátovi a dostal som vysvetlenie -cvikli ner vyšetrení. kopec, od krčnej chrbtice po palce na nohách fungl kompletka a nepodarilo sa zistit ten bod zcviku.
Tak som sa na to vybodol :rit: a čuduj sa svete. Všetko :! O.K. teda len dovtedy, pokiaľ si na to nespomeniem, a je to tu znova. Zaujímavé.A čo chcem týmto povedať? Že keď na to nemyslím nič mi nie je. Poviete. jak si múdry, :drb: keby si mal to čo My. Iste. Je to pravda, len ja som sa nastavil takto a na 95 percent to funguje. furt čosi špekulujem , čo už fungujem takto. Klamal by som však, že to niekedy, tak akosi nefundźí a vtedy lietajú iskri. Vtedy hladám všeličo. Skrátka je to všetko o psyche.aj teraz mi trpne, toto píšem, lebo to spomínam a preto si pôjdem šluknúť a dáku krížovku si dám, kavičku, až zaspím za stolom , až ma ráno zobudí mamina a prebudí ma kafem. *oo* :mooj: a zato sa jej možno újde s pyskom po papuli ;)
Kto ma okefne 1x, Ja ho 10 x, ale pomôžem 10x tomu, kto mne 1x!!!! Takto to chodí
Obrázok užívateľa
toamares
Priateľ bechterevika
Priateľ bechterevika

Stav: Priateľ-rodina

Poslaťod namor » Str 16. Jan 2013 19:12:01

Páči sa mi článok i príspevky. Každý si musí svoje asi odtrpieť, i ja som kedysi ostal ráno ležať a ani som sa nemohol pohnúť a bola záchranka, no od kedy mám V. štádium, nebolí ma chrbtica, to je bambusová tyč, len s krčnou sú problémy. Asi pred piatimi rokmi som si v Anglicku zlomil ruku nad zápästím, nechceli po mne ani tú kartu zdravotnú do EU, len či vydržím napravenie, no povedal som, že ano , radšej ako operáciu, tak tí dvaja indovia a jeden anglický doktor mi to naprávali a veru že sa divili, nakoniec konštatovali, že mám posunutú hranicu bolestivosti. Sú to zvyky čo nás udržujú v chode, a sme si tak nejako zvykli na bolesť. Ja som už rád, že som na dôchodku, mám čas venovať sa sebe a Bechterev nieje niečo na čo sa umiera, ale s čím sa umiera, väčší strach mi nahnalo znamienko a chemoterapie a ožiare, no dúfam , že som i z toho vonku, bude 5 rokov, obe choroby ma moc zmenili/k lepšiemu/ a len vdačnosť , pokora a optimistická mysel mi dáva silu. Tretiu chorobu akosi zvládam pomerne lahko a vytešujem sa z toho , že nepijem, dal som si tú vysokú školu na Prednej Hore a zabrala, tam mi i to znamienko našli, dali zmysel života, trochu i uznali, že som začínal ráno kedysi prácu,,dva brufeny +dve vodky" a fungoval som, kým sa dalo, potom prišiel suchý zákon a Tramaly a Prednizon, no po odchode do dôchodku som sa rozpil na blato, šlo fakt asi o život, lebo ked bechterevik spadne na nos... Dnes , takýto znegovaný,zregenerovaný sa teším zo života.
Som rád , že som sa sem na portál dostal, je to fajn stránka . Dakujem všetkým prispievatelom, s pozdravom Roman-namoR
namor
Bechterevik
Bechterevik

Späť na Liečba AS

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia