Platenie za používanie dialníc

Sem môžete prispievať aké výhody získa bechterevik od štátu a inštitúcií

Platenie za používanie dialníc

Poslaťod Mudr.Hematolog » Pon 25. Okt 2010 21:41:18

Ramon1312

Neviem ako to presne je s platenim dialnic.....minule som niekde cital ze to ze ma dotycny park. preukaz este neopravnuje jazdit bez dialnicnej znamky.......
Podla toho co som cital , tak opravnuje to vtedy ak ma nejaky prispevok na dopravu(benzin).
Momentalne som v stadiu , ze cakam na papiere a diem vybavovat parl. preukaz a prispevok na benzin.......ale to ako to dopadne je vo hviezdach. S uradmi to je na dlhe lakte.
Stále niečo riešim a keď neriešim, tak som rád, že neriešim :-)
Obrázok užívateľa
Mudr.Hematolog
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik IV. stupňa

Re: predstavenie sa

Poslaťod ansysko » Pon 25. Okt 2010 21:55:07

Áno uúradníci najú svoje predpisy a asi sú platený od toho, Keď niekomu zamietnu niečo :D
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Poslaťod Mudr.Hematolog » Pon 25. Okt 2010 22:01:23

oni skor pozeraju ako nepomoct invalidom. Je to chore ak sa treba bit za nieco naco mame narok.......Kazdy Bechterevik, ale aj inak chory pacient by si to velmi rad vymenil so zdravym clovekom.
Stále niečo riešim a keď neriešim, tak som rád, že neriešim :-)
Obrázok užívateľa
Mudr.Hematolog
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ansysko » Pon 25. Okt 2010 22:25:02

Ja som napríklad dostal preukaz ŤZP až na druhý krát na prvý krát mi chýbali asi dva body asi si mysleli, že sa to zlepší :D
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod ramon1312 » Uto 26. Okt 2010 9:46:22

ja som to teraz stiahol z internetu, takže je to tu presne definované, kto diaľničnú známku musí mať a kto nie.

Doplním uvedené info - od roku 2009 platí:

Od 1.2.2009 platí nový zákon č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý nestanovil podmienky používania diaľničných známok pre osoby ZŤP , Ministerstva dopravy pôšt a telekomunikácií SR týmto osobám udelilo nasledujúcu výnimku:

Diaľničné známky pre ZŤP - výnimky z platenia úhrady za používanie diaľnic
Výnimka platí pre fyzické osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorým je poskytovaný peňažný príspevok na kompenzáciu zvýšených výdavkov súvisiacich s prevádzkou osobného motorového vozidla podľa zákona č.447/2008 Z.z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Poberanie príspevku preukáže prepravovaná osoba rozhodnutím Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.
Fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím nemusí byť vlastníkom osobného motorového vozidla, ale
1) musí sedieť vo vozidle a preukázať sa kópiou rozhodnutia o peňažnom príspevku
2) vodič, ktorý pre fyzickú osobu s ZŤP ide alebo ju odviezol musí mať kópiu rozhodnutia o peňažnom príspevku a zároveň doklad o umiestnení tejto osoby do domova sociálnych služieb, školského zariadenia, zdravotníckeho zariadenia a pod.
Výnimka má platnosť len pre územie SR a týka sa len tých fyzických osôb, ktorým vydal rozhodnutie o peňažnom príspevku na kompenzáciu zvýšených výdavkov súvisiacich s prevádzkou osobného motorového vozidla príslušný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v SR.
Občania ČR majú platnú výnimku len na území ČR. Na našom území sú povinní označiť svoje vozidlo platnou slovenskou nálepkou.
Zdroj: www.telecom.gov.sk - INFO PRE OBČANOV > Najčastejšie otázky > Rok 2009 >. Diaľničné známky pre ZŤP - výnimky z platenia úhrady za používanie diaľnic. ;)
;)
Obrázok
Obrázok užívateľa
ramon1312
Bechterevik
Bechterevik

Re: Platenie za používanie dialníc

Poslaťod volej » Pia 24. Mar 2017 8:06:16

tak aktuálne je to tak, že ak poberáte príspevok na benzín a zároveň máte kartičku ZŤP tak na Národnej diaľ.spoločnosti si vybavíte evidenciu svojho vozidla a keď Vám to potvrdenie o evidencii príde - môžete po diaľniciach jazdiť bez diaľ.známky. Vyvovali sme to v súvislosti s dcérkou a jazdíme.

Asi pred dvomi rokmi sme sa v ČR zastavili na polícii a pýtali sa ako to je v ČR. Asi po 15 minútovom volaní nás poustili, že teda môžeme ísť aj na diaľnicu ale myslím si že to oporu v zákone v ČR nemá - lebo sme inokrajci :)
volej
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ansysko » Pia 24. Mar 2017 19:23:45

Príspevok na benzín? a to ja nemám a asi by mi to ani nedali :hmmm: kua love to je moje musím sa na to popýtať *oo* :D :D
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod andilek » Pia 24. Mar 2017 19:57:34

Keď mám diesla dostanem aj ja príspevok na benzín? :hmmm: :hmmm:
Obrázok užívateľa
andilek
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod Sangvinik » Pon 27. Mar 2017 21:23:30

Príspevok sa volá "na prevádzku motorového vozidla" a musíte dokázať Úradu práce a sociálnych vecí, že ste odkázaný na individuálnu prepravu, získate zároveň modrý parkovací preukaz, potrebný k registrácii u dialničnej spoločnosti na bezplatné požívanie dialnic.
Všetko sa raz na dobre obráti..
Obrázok užívateľa
Sangvinik
Administrátor
Administrátor

Späť na Výhody bechterevika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia