Parkovací preukaz

Sem môžete prispievať aké výhody získa bechterevik od štátu a inštitúcií

Parkovací preukaz

Poslaťod ansysko » Uto 26. Okt 2010 13:24:33

Vydanie parkovacieho preukazu

Fyzickej osobe s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorá je odkázaná podľa posudku na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom alebo má praktickú slepotu alebo úplnú slepotu oboch očí, vyhotoví oddelenie posudkových činností parkovací preukaz na základe právoplatného rozhodnutia o parkovacom preukaze.
Vzor žiadosti o vydanie parkovacieho preukazu pre fyzickú osobu so zdravotným postihnutím. K žiadosti je nutné priložiť aktuálnu zdravotnú dokumentáciu.

V prílohe nájdete vzor žiadosti
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Parkovací preukaz

Poslaťod robinko9 » Štv 03. Mar 2011 16:46:41

Moja skúsenosť s vybavovaním parkovacieho preukazu
Podal som žiadosť už druhý krát a bola mi zamietnutá, z dôvodu že nemám ťažko poškodený zrak :lol: , a z rozhodnutia lekára ich úradu som schopný samostatného pohybu a teda aj prepravy MHD.
Skoro ma porazilo !!! Čo má Bechterev s očami ????? A ako lekár rozhodol keď ma ani nevidel ?????? :P Tak toto ma vytočilo. :SUP:
A tak som v spolupráci s jednou známou napísal Odvolanie, kde som uviedol všetky skutočnosti vyplývajúce z mojich lekárskych správ, ktoré určite nikto nečítal a celé zamietnutie zbúchali od stola aj so stupídnym odôvodnením. A vzhľadom na to, že som už nemal čo stratiť, nasledovala jemná vyhrážka medializáciou v TV a časopise Zdravie. A čuduj sa svete ?? začali sa diať veci . :-o
Telefonicky ma požiadali o komplexnú lekársku správu mojej reumatologičky, s ktorou mám prísť na úrad prevziať si značky. Takže v utorok som šiel pre správu, za čo ďakujem MUDr. Čápovej - zobrala ma mimo poradia a v stredu som išiel na úrad kde som si prevzal Parkovací preukaz.
Konečne pri behaní po lekároch nemusím hladať voľné miesto na parkovanie - hlavne Ružinovská nemocnica - horor - a pri nakupovaní mi to tiež pomôže, manželka robí v obchode na smeny takže nákupy poväčšine zaobstarávam ja. :!
Obrázok užívateľa
robinko9
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik IV. stupňa

Poslaťod ansysko » Štv 03. Mar 2011 20:25:06

Tak to je naozaj sila aj ja sa už chystám si to vybaviť som zvedavý ako to dopadne :D
dám info
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Mudr.Hematolog » Pia 04. Mar 2011 23:25:20

U mna vsetko prebehlo uplne super.......bez najmensieho problemu.
Ansysko drzim palce :!
Stále niečo riešim a keď neriešim, tak som rád, že neriešim :-)
Obrázok užívateľa
Mudr.Hematolog
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod rafaelka » Str 16. Mar 2011 17:11:21

Ja som si bola vybavovať preukaz ZTP a parkovací preukaz dnes.Kolegyňa bola velmi nepríjemná,vraj prečo sa diagnoza stanovila tak neskoro a kde som chodila po doktoroch.Ake lieky som brala? Ale ved ja si napíšem sama,prečo by som otravovala iných? Asi to chudera nepochopila. :lol: Dajú mi vedieť do 2 týždňov,tak si už brusim zuby na odvolanie,ak to nevyjde.Ten preukaz ZTP mi asi daju,ked mam V.stupen,len čakám,čo bude s parkovaním.Ja by som totiť musela cestovať do práce oklukou autobusom skoro 2 hod.a a autom som tam za 3Ominút.O bolestiach ani nehovorím.A v zime pri ozaj ťažkej osteoporoze stavcov žiadna stranda.
rafaelka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ansysko » Str 16. Mar 2011 19:31:26

Držím palce, nech ti to vyjde aj ja musím ísť pozrieť tých úradníkov :D len akosi neni času a ani chuti
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Sangvinik » Str 16. Mar 2011 20:00:41

Ahoj Rafaelka. Preukaz ŤZP Ti vydajú bez problémov, ale ten parkovací preukaz, to bude orech, isto na odvolanie.
ŤZP preukaz mám 6 rokov, tak ako V. stupeň (tiež som sa len v 2005-tom dostal do Núrchu kde ma poriadne diagnostikovali) a parkovací nemám, ale už 10 mesiacov chodím na aute do roboty, tak už je na čase vybaviť si aj ten, rovnako ako si chcem vybaviť aj príspevok na benzín.
Držím palce.
Všetko sa raz na dobre obráti..
Obrázok užívateľa
Sangvinik
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Mudr.Hematolog » Str 16. Mar 2011 22:00:43

Treba si tieto veci vybavit.......velmi ulahcia uz aj tak tazky zivot.
Ja mam aj parkovaci preukaz a aj prispevky....... schvalene uplne bez problemov. :!
Stále niečo riešim a keď neriešim, tak som rád, že neriešim :-)
Obrázok užívateľa
Mudr.Hematolog
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod rafaelka » Štv 17. Mar 2011 19:25:14

A to sa Ti ako podarilo,Hematolog? Uplne bez problémov na prvýkrát? To som prekvapena. O príspevkoch na benzín nič neviem,niečio som len začula o dialničnej nálepke.Ale to asi riešiť nebudem.Uplne mi postačí ,ak mi vydaju ten parkovací preukaz.To by bolo super,nemusieť už hladať miesto a parkovať čo najbližšie .No uvidíme,uvidíme. :(
rafaelka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ansysko » Štv 17. Mar 2011 20:55:30

Aby si dostala príspevok na benzín musíš chodiť pravidelne do zamestnania, a musíš mať vlastné auto ktoré je napísané na teba potom z tým rozhodnutím o príspevku nemusíš mať dialničnú známku.
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Ďalší

Späť na Výhody bechterevika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia