Lukáško

Pomáhajú nám - pomáhame iným

Nezištná pomoc druhým ale aj nám sem môžete písať vaše postrehy a návrhy

Lukáško

Poslaťod ansysko » Uto 29. Mar 2011 17:46:43

Dobrý deň priatelia dnes som dostal jeden mail, ktorý ma chytil za srdce. Preto som sa rozhodol aj keď symbolicky ale aspoň trošku pomôcť malému Lukáškovi ku ktorémus a osud zachoval veľmi kruto preto soms a rozhodol že tu skopírujem celý mail, ktorý som dostal:

Dobrý deň.

Veľmi sa ospravedlňujeme za tento spôsob Vášho oslovenie - formou emailu. Snažíme sa podporovať a pomáhať dnes už 14ti ročnému chlapcovi Lukášovi, ktorý prišiel nie vlastnou vinou o obidve dolné končatiny při vlakovom nešťastí. Lukáš sa nevzdal a odhodlane už skoro 6 rokov bojuje s ťažkým handicapom.

Dovoľujeme si Vás osloviť a zdvorilo požiadať, či by ste aj Vy pomohli Lukáša v jeho úsilí a živote podporiť. Najlepšie finančným darom - pomôže akákoľvek čiastka treba aj symbolická - podľa Vášho uváženia a možností. Případne je možné dohodnúť aj iné formy pomoci.

Ku kroku osloviť a požiadať Vás o pomoc nás viedla súčasná žalostná ekonomická situácia. Naše skromné sily niekoľkych ľudí, ktorý Lukášovi pomáháme na všetko zdaleka nestačí. Snažíme sa pomôcť Lukášovi aktivne sa zapájať do bežného života a umožniť mu žíť plnohodnotným životom dieťaťa. Zháňame finančné prostriedky na nekonečné rehabilitácie, cvičenia, šport, bytové úpravy, prepravu, cestovanie, pobyty v liečebniach a celú radu mnohých ďalších nekonečných výdavkov (samozrejme, že ide o výdavky, ktoré neplatia poisťovne ani štát).. Málokto si dokáže představiť, čo všetko je potrebné v súvislosti s životom handicapovaného člověka hradiť a to nehovorím o dieťaťi. Od štátu je podpora ZŤP občanov veľmi malá a nedostatečná.

Aby nebolo pochýb o pohybe a použitie prostriedkov pre Lukáša - založili sme malé občianske združenie s názvom Veselý vozíček, kde sú obaja rodičia vo vedení. Ako právnická osoba Vám na finančné i konkrétne dary vystavíme riadne darovacej zmluvy vr. ďalších formalít. Tieto sú taktiež voľne na stiahnutie na našom webe. Účet je vedený aj u Slovenské sporiteľne.

Obrázok

Všetky podstatné informácie o Lukášovi vrátane bohatej foto a video galérie, textových informácií a príslušných dokumentov sú k dispozícii na webových stránkách http://www.veselyvozicek.cz Tu tiež nájdete všetky dokumenty ( voľne ke stiahnutiu) o našom združení vr. príslušných dokumentov a povolení úradov !

Ešte raz sa ospravedlňujeme za tento nevyžiadaný email.

Prosime o prípadné preposlanie tohto emailu kompetentní osobe. Ďakujeme

S pozdravom a poďakováním za Vašu odpoveď a snáď aj pomoc.

za občianske združenie Veselý vozíček - Jaroslav Karmášek

Tel. 00420 728 799 015 e-mail: veselyvozicek@seznam.cz http://www.veselyvozicek.cz

popř. č. účtu 0253976423 / 0900 - Slovenská sporiteľňa

Hneď som volal na to telefónne číslo a ozval sa mi pán Miroslav Štěpják otec Lukáška preto som sa rozhodol dať to sem a hneď som poslal aj keď symbolickú sumu ale aj to je čosi.
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Späť na Pomoc

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia