Kúpele Jáchymov

Kúpele Jáchymov

Poslaťod curvus » Str 27. Apr 2011 18:52:35

Kúpele Jáchymov sú známe predovšetkým vďaka svojej unikátnej radónovej vode. Tá na rozdiel od iných zdrojov nemá účinky chemické, ale energetické. Radón je chemický inertný plyn, ktorý je zdrojom mäkkého žiarenia alfa. Pri kúpeli vo vode z Jáchymova je telo vystavené „energetickej sprche radónových alfačastíc“. Prienik radónu do krvi je při procedúrach zanedbateľný.

Táto vzácna voda pramení v jednej z najstarších baní v Európe – v bani Svornosť, na 12 poschodí, v hĺbke 500 metrov pod zemou. Pramene sú pomenované po akademikovi Běhounkovi a tiež po Márii Curii – Sklodowskej. Pre potreby kúpeľov sa v súčasnosti využívajú iba štyri pramene, voda z nich je čerpaná do akumulačnej nádrže. Voda však prejde dlhú cestu – od pacienta ju delí 3000 metrov potrubia.

Indikované choroby

Unikátna Jáchymovská voda pomáha na veľké množstvo ochorení. Predovšetkým priaznivo pôsobí na ochorenia pohybového aparátu ako napr. artrózy, reuma alebo Bechterevova choroba.
Okrem toho sa odporúča aj po úrazoch a operáciách, pri ochorení periférneho nervového systému. Blahodárny účinok sa prejavuje aj pri kĺbových ochoreniach, vylepšuje tiež stavy pri cukrovke a osteoporóze.

Ja osobne som tieto kúpele navštivil v roku 1991 v podstate rok po tom ako mi bechtereva diaknostikovali a mozem vrelo odporučiť učinky boli užasne. Nanešťastie v roku 1993 sme sa s bratmi čechmi rozdelili a dostať sa do Jáchymova uz nebolo jednoduche. Neviem ako je to teraz ?

http://kupele.jachymov.net
Obrázok užívateľa
curvus
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Kúpele Jáchymov

Poslaťod ansysko » Štv 28. Apr 2011 22:53:37

Tak to je super skúsime to nejako zistiť či to prepláca poisťovňa aj zahraničné liečby
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Späť na Kúpeľná liečba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia