[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4697: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
Klub Bechterevikov • Zobrazenie témy - Majulo

Majulo

Tu sa môžete predstaviť a napísať niečo o sebe

Majulo

Poslaťod Majulo » Štv 10. Feb 2011 17:22:05

U mňa to začalo tiež ako u "kolegu" Pištu bedrovými kĺbami a vyšplhalo sa to teraz až ku krku. V roku 2003 som pracoval u novodobých vykorisťovateľov v Bratislave a keďže som chcel niečo zarobiť, tak som začal ťahať 16 hodinové smeny. Spolu s cestovaním do a z práce som bol na nohách 20 hodín, čiže na oddych medzi smenami som mal len 4 hodiny čo na seba nenechalo dlho čakať. Začal som mať také bolesti bedrových kĺbov, že som už pomýšlal na kadečo. Začal som sa sám "liečiť" Ibuprofenom v konských dávkach a ako tak to pomáhalo. Z počiatku som si myslel, že som to len preháňal a preto to bolí. Ale neskôr sa to objavilo i bez nejakej predchádzajúcej námahy. V roku 2004 som išiel za "poznámosti vybaveným" ortopédom, ktorý mi povedal, že som len viac citlivý na bolesť a že keď ma to bude bolieť mám si dať Paralen (len aby som prišiel k nemu do ordinácie, tak som si musel dať 4 ks Ibalginu 400 mg). Takže som sa zmieril s verdiktom "odborníka" a pripravil som sa na to, že najskôr asi umriem do pár rokov na "dieru v žalúdku". Takto som žil do minulého roka, podotýkam na 100 tabletkách 400 mg Ibalginu za 2 týždne, až ma to prestalo baviť, nakoľko ma už bolel celý trup (nedokázal som si sadnúť na WC, nechala ma ženská /čo nie je až taká tragédia/ lebo nedokázala vedľa mňa spať a ... :-D, "spával" som na kresle....atď. určite to všetci dôverne poznáte), stále som si myslel, že je to problém kĺbov a nie forma reumy, nakoľko reumu som si vždy spájal so storočným dedkok, pokrúteným, až kým ma druhý ortopéd neposlal na všetky možné vyšetrenia v našej galaxii. Až som sa dostal na Reum. ambulanciu, kde ma "už" moja MUDr. privítala so slovami "..a Vy kde ste doteraz bol...?" na čo som ja pohotovo odpovedal "..no v robote kde inde..."čo bolo 20. apríla 2010. Dnes čakám na schválenie Enbrelu, stav sa mi zhoršuje nezaberá mi už ani kombinácia 2 x 1 Artrotec + 2 x 1 Flugalin + 2 x 2 Sulfasalazin a to všetko ešte podporené 1 x 1 inekciou Almiralu 75 mg. Maródim skoro rok, nedokážem súvisle spať 1 hodinu a keď to už nedokážem vydržať, tak mi musí segra vraziť 2 inekcie Tramal-u 100 mg. Stojím pred dilemou, že čo ja vlastne idem robiť, nakoľko v práci ma čaká výpoveď (čo mi už vlastne je aj jedno nakoľko nedokážem momentálne robiť nič) a invalidný ak vôbec nejaký dajú, tak možno 150,- E, ma nespasí. Nemôžem robiť činnosti, ktoré som mal veľmi rád (okrem sexu :-D freediving). Mám 31 a v hlave stále tú istú otázku "či stojí za tých pár, fakt len pár pekných momentov v živote znášať takéto utrpenie..."

Takže od 24. 2. 2011 som už na Enbrele. Keď sa potiahne za správnu páku, tak to má aj spád... Takže uvidíme...i keď reakciu som mal bohovskú, spamätával som sa z toho celý víkend. :Y
Naposledy upravil Majulo dňa Uto 01. Mar 2011 20:21:53, celkovo upravené 2
Becherovka pre zdravých, Bechterovka pre nás.....
Obrázok užívateľa
Majulo
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik IV. stupňa

Re: Majulo

Poslaťod ansysko » Pia 11. Feb 2011 20:50:44

Náhodou si niekde nenašiel môj životopis xixixi u mňa to bolo podobné až na to opustenie ženskou ďakujem bohu za moju manželku a za to že to so mnou vydržala toľké roky.

A žiť sa z tým dá dokonca nám nechýba aj humor aj keď sem tam čierny ale je to dobré . Ono, keď sa naučíš s tým žiť je to v podstate OK.

Takže nestrácaj hlavu a nervz práh bolesti si posunieme denne ďalej a život bude OK .
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Poslaťod ganco1 » Uto 22. Feb 2011 19:25:57

ahoj Majulo,my sa už poznáme z iného serveru ale tu opisuješ svoje problémy konkrétnejšie.Toľko tabletiek,to čumím najmä ked som ti povedal že ja beriem iba jednu ráno.Ked mám ťašsí deň pred sebou ako zajtra že zase idem na túru do tatier tak beriem aj na noc diclofenac 75 mg duo,nie je taký zničujuci na žalúdok ako ostatné lieky čo poznám.Napr. z Movalisom môžem tak ísť akurát pre noviny čo mám 50 m viac nezvládnem ale niekomu vyhovuje aj ten.Tiež mi nemohli zistiť diagnozu,bol som v nemocnici kde som bral acylpirin až mi to bolo smiešne...Stav mi takisto zhoršila práca,bol som mladý a chcel som zarobiť ,manželka-ktorá tiež po čase radšej ušla...bola na materskej a bol som živiteľ rodiny tak ani nebolo na výber ,bola to samozrejmosť.Dvíhal som ťažké veci a na chrbticu pri tejto chorobe je to zabijak.Vydržal som tam 5 rokov potom som už nevládal,musel som prejsť na ľahšiu robotu.Ale to ma už zohýnalo zo dna na deň a z reumatikov boli zrazu jasnovidci.Dnes už robím len sezonne ked je teplúčko a robotu ktorú zvládnem.Zima pri tejto chorobe veľa zmení.Aj ked mne vyhovuje ked je zima bez náhlych oteplení.Ale po zime kým som sa ako tak pozviechal tak bol aj máj.Teraz mám silné bolesti iba v noci cez deň je to dobré.Ale chrbtica sadá a tlačí na kostrč,niekedy tam mám bolestivé rany.Na tejto stránke je veľa bolesti ale každému pomáha humor ktorým sme sa obrnili,je to akoby protilátka voči tomuto zlodejovi života.Držím ti palce,hlavne nech ti pominú tie silné bolesti lebo toľko tabletiek ťa zničí možno viac ako choroba.Dúfam že dostaneš to bio lebo si mladý a akútny prípad...
ahoj,drž sa... ;)
Obrázok
Obrázok užívateľa
ganco1
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Mudr.Hematolog » Str 23. Feb 2011 0:06:28

Majulo, hlavu hore.....predsa sa nenechame nejakou blbou chorobou znicit zivot.
Viem ze bolest je veeeelmi obmedzujuca, ale MY si na to musime zvyknut. Nic ine neprichadza do uvahy.
Ak sa Ti podari bioliecba, tak by si mal mat aspon ako tak mat vyhrane...ja tiez cakam na bioliecbu.
Ja beriem Veral 75mg 2x denne.....zatial mi to staci......dolezite je jest masite jedlo pred tabletkou a najlepsie je jest masite aj pocas dna. Vtedy mi to zabera najlepsie......a doktorke som to vravel a vravela, ze na tom nieco bude. Jednoducho maso sa dlhsie udrzi v tele a dlhsie sa spracovava a tym padom pomaha aj tabletky rozlozit.

Drzim Ti palce aby sa Ti darilo a mal co najmenej bolesti. Ja som sa naucil ako tak s tym zit, aj ked ma to obmedzuje. Niekedy som z toho tiez na nervy, ale co mam robit?..... predsa sa len tak lahko nevzdam.
Stále niečo riešim a keď neriešim, tak som rád, že neriešim :-)
Obrázok užívateľa
Mudr.Hematolog
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ansysko » Str 23. Feb 2011 20:23:01

Jasné my sme od prirodzenia bojovníci čosi vydržíme a keď nás prepadne depka pomyslíme si bude ešte horšie a ideme ďalej :D
skrátka život je boj, je zlý hnusný zo svetlými momentami, ale druhú šancu nedostaneme tak si ho užívajme ako sa dá

S pozdravom vyškolený šialenec ansysko :D :D :D
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod robinko9 » Pon 21. Mar 2011 18:31:31

:! Čauko, príbeh ktorý opisuješ na 90% prežil asi každý na tejto stránke. Pokiaľ ti zaberie BIO bude ti určite lepšie. Mne to pomohlo veľmi. Ani nie čo sa týka liečby zlepšenia pohybu, ale hlavne od bolestí. Ja teraz spávam na posteli no kúpil som si ortopedický matrac určený pre moju váhu a vankúš mám tvrdší a zdvihnutý do uhlu asi 130 stupňov. Je to akýsi polosed či pololah. V tejto pozícii dokážem spať aj 6-7 hodín.
A čo sa týka invalidného dôchodku a ostatných úľav pre ZŤP, tak sa nevzdávaj , je dosť tvrdý boj no uvedom si, že všetky výhody a úľavy ti pomôžu presekať sa životom o niečo lepšie. Prajem ti veľa zdaru a trpezlivosti.

Bechterev je pes a my sme jeho granule.
Obrázok užívateľa
robinko9
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod rafaelka » Pon 21. Mar 2011 21:23:40

Ahoj.Práve som dočítala Tvoj príbeh.Čo povedať..Naozaj kruté.Také kvantum liekov si absolútne neviem predstaviť.Ja som ich užívala naozaj len vtedy,ked bolo velmi zle,a to mi vystačil Voltaren Rapid na celý deň,maximálne ešte jeden na noc.Možno je to tým,že som bola naučená s bolesťou žiť a telo s izatial na chémiu nezvyklo.Ked som bola mladšia,riešila som to opichmi na SI Mesocain,alebo Kenalog.Aj teraz mám dilemu,či nesteroidné antireumatiká brať,ked mi je relatívne dobre,a nenechať ich až na stav núdze.Velmi Ti držím palce,aj Tvojej priatelke.Nebudete to mať v živote ľahké,ale dvom sa to určite zvládne lepšie.Aj ja čakám na Enbrel,cca za mesiac,tak potom už budem ako mladica. :)
rafaelka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ansysko » Pon 21. Mar 2011 21:38:25

Super veď košický maratón sa blíži a ideme tam bežať všetci :D
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Majulo » Str 30. Mar 2011 11:19:24

K tomu Košickému maratónu: Kto z nás ho vyhrá prípadne sa umiestni v prvej trojke, tak aby to nebolo len tak, rozhodol som sa takto:

1. miesto - zníženie závažnosti ochorenia o III. stupne (čiže napr: Bechterevik V. stupňa sa zmení na bechterevika II. stupňa)
2. miesto - zníženie závažnosti ochorenia o II. stupne
3. miesto - zníženie závažnosti ochorenia o I. stupeň.

Môže byť? :D
Becherovka pre zdravých, Bechterovka pre nás.....
Obrázok užívateľa
Majulo
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod Mudr.Hematolog » Str 30. Mar 2011 22:47:29

Majulo,

Ten kto dobehne do ciela, tak ma mat odratane vsetky choroby a aj take co este nema :D
Stále niečo riešim a keď neriešim, tak som rád, že neriešim :-)
Obrázok užívateľa
Mudr.Hematolog
Bechterevik
Bechterevik

Ďalší

Späť na Predstavte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 1 hosť