ansysko ja a bechterev

Tu sa môžete predstaviť a napísať niečo o sebe

ansysko ja a bechterev

Poslaťod ansysko » Str 20. Okt 2010 14:15:21

Dobrý deň tak som sa rozhodol, že sa trošku priblížim aby ľudia vedeli čo nás bechterevikov trápi a čo nie.

Volám sa Michal mam 37 rokov a bývam v Žiline.V roku 1993 sa mi stal úraz, naštiepený stavec L1 znížený o 1/3.Ležal som tri týždne v nemocnici v Ilave.Po úraze ešte trvala PN.Vyše roka bol kľud žiadne bolesti ani náznaky asi za rok od úrazu ma začali trápiť bedrové kĺby a krížová oblasť.Chodil som na neurológiu po vyšetreniach.Ležal som tri týždne v žilinskej nemocnici, kde mi robili rôzne vyšetrenia od lumbálky , cez RTG až ma poslali do Bratislavy na magnetickú rezonanciu. Všímal som si stuhnutosť celého tela a bolesti zjavujúce sa na rôznych častiach pohybového aparátu. Po magnetickej rezonancii mi moja neurologička povedala diagnózu výrastky do chrbtice a že sú dve možnosti riešenia problému .Prvá bola operácia chrbtice, čo by znamenalo že sa mi to vráti po roku alebo sa z tým naučiť žiť.

Tak sa začal môj boj z bechterevom. Učil som sa žiť s bolesťami tlmil som to brufenom, jedol som ich ako lentilky, sem tam nejaká injekcia od bolesti na pohotovosti.

V roku 2004 sa už rodina nemohla na mňa pozerať akos a krútim a ako mám pokrivenú chrbticu,vtedy mi dohodli návštevu u známeho neurológa doktora Labaja. Hneď ako ma videl mi hovorí ''Vyzerá to na bechtereva''poslal ma na RTG a potvrdil mi to. Vtedy preniesol krásnu vetu:''Síce to nieje bohviečo, ale rakovina to nieje žiť sa z tým dá.''

Začal som navštevovať moju reumatologičku MuDr.Michelová Silvia v Žiline, je to mladá doktorka, ktorá sa ma ujala nasadili sme SULFASALAZIN a od bolesti MOVALIS. a Hneď ma poslala do Piešťan do NÚRCHu na prvovyšetrenie.

V roku 2006 som bol na vyšetrení kôli zahájeniu BIOLOGICKEJ LIEČBY. Začiatkom roka 2007 mi nasadili preparát HUMIRA, ktorý mi zmenil môj ubolený život na relatívne pokojné obdobie asi po mesiaci liečby prestali bolesti ranná stuhnutosť ustúpila skrátka viedol som relatívne život zdravého človeka. Vysadil som všetky lieky a stačilo mi raz za dva týždne si pichnúť HUMIRU a raz za čas ísť na kontorlu do NÚRCHu kôli kontrole krvi a predpísaniu ďalšej dávky.

V januári 2010 som svojou chybou prerušil liečbu HUMIROU a keď som chcel pokračovať v liečbe sa nedalo.

V septembri toho istého roku som bol na hospitalizácii v ústave s možnosťou liečby iným prípravkom. Tento prípravok sa volá SIMPONI.

Včera mi volali z NÚRCHU, že mi poisťovňa schválila liečbu ,tak si idem v piatok pre prvú dávku.

Priebežne Vás budem informovať ako prebieha liečba týmto novým prípravkom.
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: ansysko ja a bechterev

Poslaťod HAPRRO » Ned 24. Okt 2010 8:29:58

... asys som zvedavý na pokroky v tvojej liečbe a verím že zaberie , čo si už tuším niekde aj spomenul . Dúfam že ju zase vlastnou vinou neukončíš ... ;) ... tak BACHA ... :D
... som priateľ tomu , čo je aj mne priateľom ...
... Boh miluje ateistov, pretože ho neobťažujú svojimi problémami ...
Obrázok užívateľa
HAPRRO
Priateľ bechterevika
Priateľ bechterevika

Poslaťod ansysko » Ned 24. Okt 2010 23:28:36

Áno už som s tým začal tu :D viewtopic.php?f=14&t=8
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod ansysko » Pon 07. Mar 2011 23:02:05

Tak deti aby som vám ukázal postavu Bechterevika tu je moja nehanbím sa za seba som aký som :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Nezľaknite sa :D
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Späť na Predstavte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 1 hosť