Novacik

Tu sa môžete predstaviť a napísať niečo o sebe

Novacik

Poslaťod vladino » Pon 21. Mar 2011 22:40:13

Ahojte ,,Bechtaci,,
Dovolte aby som sa aj ja medzi Vas zaradil.Po precitani niekolkych prispevkov sa mi uz aj usmev na tvary vynoril.
Volam sa Vlado a diagnozu Bechterew mi prezradili az teraz.Ani neviem ktore je to stadium ale asi bude pokrocile podla toho ako sa citim.Ale po objaveni tohoto fora sa budem citit este lepsie hned s niekolkych dovodov.Jeden z nich je aj ten,ze si precvicim ten moj zanedbany pravopis.Nezijeme na SK takze pisanie mi akosi bude robit problemi a preto Vas dopredu prosim o prepacenie.
Po doktoroch som zacal chodit zaciatkom roka a hned som zostal na marodke ktora stale trva.Potvrdilo sa to az teraz po dlhom cakani,ze je to MB a teraz je na rade biologicka liecba.
Problemi vsak mam uz velmi davno.Zacalo to asi pred viac ako desiatimi rokmi.Najprv bolest krizov,ktora sa stale stupnovala.Bola vsak nepravidelna a tak som si myslel,ze to nieje nic vazne a veril som,ze to bude len prechodne.
Aj cez to vsetko som siel za pracou do Nemecka kde som zostal a az do teraz pracoval ako casnik.Vystriedal som niekolko restauracii.Robota to nebola lahka.Boli casi ked som mesacne odbehal 250-280 hodin.Silu som stracal kazdym rokom az som dopadol tak ze dnes sa neviem bez tabletky ani pohnut.
Po rozhovore s doktorom som sa dozvedel aj to,ze ako casnik pracovat nebudem moct a tak je teraz na rade preskolenie.
Som zvedavy ako to vsetko dopadne a budem rad ked sa budem moct s Vami podelit o pocity a o rady.
Zatial tolko z mojej strany.Tesim sa na Vas.S pozdravom VLADO.
Obrázok užívateľa
vladino
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Priateľ-rodina

Re: Novacik

Poslaťod ansysko » Uto 22. Mar 2011 16:02:55

Ahoj Vladino vítam ťa u nás a sme rád , že si nás našiel ako vidím si z toho zmetený , ale žiť sa s ním dá je to len o pohľade na svet :D
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Poslaťod rafaelka » Štv 24. Mar 2011 17:49:38

Vitaj! ;) Ansysko má úplnu pravdu.Niektorí sú s chorobou vyrovnaní,iní nie.So mnou to tiež dosť zamávalo,ale už to zvládam lepšie.Aj vďaka humoru na tejto stránke.Naše starosti,čo sa týka bolesti,sú velmi podobné,uvidíš,že nie si sám.Hlavu hore!
rafaelka
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik V. stupňa

Poslaťod Petula » Uto 29. Mar 2011 13:14:42

Ahoj všichni,já jsem tu také nová.Jmenuji se Petra a je to tak dva měsíce co jsem se dověděla,že mám MBIII.st.Po letech bolestí ,ale konečně vím co mi je.A začínám si na toho svého bechtíka zvykat.Ale první reakce na to jakou nemoc mám byla děsná a hlavně ty otázky co budu dělat,co ted bude ,no,ale zvládám to ,sice pomaleji,ale přece.Je mi 36 let a mám dvě dcery skoro dospělé a tak se také bojím o ně.Přitom v mé rodině žádná taková nemoc nikdy nebyla tak je mi to záhadou.Žádné léky mi zatím nezabrali tak mi byla nabídnuta biologická léčba.Takže ted procházím různýma vyšetřeníma a uvidí se jestli mi ji budou moct nasadit.Doufám,že ano.Tak to je tak o mě vše.Jsem ráda,že tu jste.Petra ;) :dakujem:
Petula
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik III. stupňa

Späť na Predstavte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia