[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4697: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
Klub Bechterevikov • Zobrazenie témy - Zuza

Zuza

Tu sa môžete predstaviť a napísať niečo o sebe

Re: Zuza

Poslaťod namor » Ned 28. Júl 2013 7:34:01

Dnes som pookrial na tejto stránke , vdaka tebe Zuzana a i ostatným , čo sa vyjadrili. Dakujem. Tiež som už niekolko rokov pozitívnejšie mysliaci a môžem prehlásiť, že na Bechtereva to má velký vplyv. Prišiel som pritom na to, že ja som hlavný v svojom živote, je to len môj život a sám o ňom rozhodujem. Uznávam i západnú i východnú medicínu , a môžme byť radi , že sme tu niekde v strede a určite i v našej chorobe. Mne ako dôchodcovi sa naozaj osvedčila zmena stravovania a viac pohybu, viac pozitívneho myslenia. No trvalo to dlho, kým som sa sem dostal, prešiel som si skoro všetkým čo sa tu na stránkach píše. Jeden rok bezproblémový pod kortikoidmi , som zaplatil výmenou bedrového klbu, takže sa snažím o všetko iné ako dostať niečo ako zázračnú liečbu. Len ja som pre seba ten najdôležitejší a musím si na seba nájsť čas a robiť pre to , aby bol Bechterev čo najneaktívnejší. Je to ťažko , ked je človek mladší , pracuje, má rodinu a Bechtereva nemá na prvom mieste. Ja som ho tiež zatláčal čím sa dalo, liekmi , alkoholom a on mal volné pole pôsobnosti. Takže rakovinka a alkoholismus k nemu pribudli.Teraz ako dôchodca mám na seba čas a uvedomil som si, že ja a Bechterev, musí byť na prvom mieste, musím sa mať rád, jeho a i všetko ostatné.Ked začne človek pozitívne myslieť, na otázku ako sa mám ja už inak neodpovedám ako ,,dobre , ako vždy´´, nesťažuje si,/ludí to i tak nezaujíma a nieje im to ani príjemné/, tak ho začnú mať akosi radšej. Ešte som nečítal Tajomstvo a O sile príťažlivosti, no myslím, že je v tom nejaká velká pravda.Takže sa pridávam k ostatným a dakujem ti, oživila si stránku, a plne s tvojími názormi súhlasím. namor
namor
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik V. stupňa

Poslaťod janap » Ned 28. Júl 2013 10:39:46

namor, tak poradte, aka strava sa osvedcila? ja uz mam diet plne zuby ale dalsia ma nezabije, mozno konecne posilni, neviem sa zmierit s tym, ze moj zivot je strasne obmedzeny chorobami, prva bola cukrovka, pribudla celiakia a teraz toto, co mam dat na prve miesto, mam aj pracu a dalsiu na zivnsot, 3 rocne dieta, psa a rodinny dom, kamarati uz su bokom rovnako ako ostatne hobby a a zabava, potvrdenie tejto choroby ma odrovnalo :( neriesim nic len kontorly u lekarov, lieky, cukor, bezlepkovy chleba a podobne, teraz ma 3 h denne cvicit a kedy???
janap
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik I. stupňa

Poslaťod namor » Ned 28. Júl 2013 16:31:19

Ahoj, nechcem vyzerať nejak múdro a už mi samému pripadá, že chcem každému radiť. Ja som nikdy žiadnu dietu nedržal a mal som 30 rokov obezitu a Bechtereva. Kedysi som meral 170 cm a mal som dlhodobo 85-90kg, neskôr po zohnutí som menší. Podarilo sa mi v priebehu roka a pol schudnúť na 74-75 kg, myslím, že skôr preto, že som musel. Po liečbe na Prednej hore, protialkoholickej, mi vybrali malígny melanom a vždy po roku som mal metastázu, následne chemoterapiu pol roka a ožiare mesiac. Jedol som všetko a mal nadváhu.Jedna pani mi v čakárni na ožiare, povedala, aby som nejedol údeniny a mäso skúsil nahradiť postupne syrom, tvrdým. Kedže sa mi podarilo prestať piť, povedal som si tou istou metodou ráno, ,,dnes nejem mäso ani údeninu´´ako predtým,,dnes nepijem´´, deň po dni.Postupne som prešiel na to, že i dnes jem mäso raz týždenne.Potreviny niesú alkohol, tam nieje potrebná tvrdá abstinencia. Sardinky si kupujem bežne. To spravilo do dákych troch mesiacov tak tri kilo dolu. Pred rokom som sa takto rozhodol nejesť chlieb. Tiež sa mi to podarilo a to huplo zo 5 kg dolu. Ked neješ chlieb, nemáš si na čo natrieť syr,maslo a a podobne. Čudovala by si sa, ako sa ti začnú meniť chute. Prestal som používať dochucovadlá a ked mi bratranec z Jednoty povedal, že už i oni dávajú do šalátov, ako poslední, tolko E-čiek, že vydržia až tri mesiace, tak som začal omedzovať E-čka. Sú s dochucovadlami vo všetkom, teda som nútený si stravu viac pripravovať zo surovín a používam klasicky sol, nie magi, klasik a tak ako predtým.
V súčastnosti si kde tu kúpim slaný rožok a zjem ho samý. Na raňajky si zvyknem dať také plátky, čo majú u chleba, Fitnes stela či ako/žlté, zelené , modré a také sú obaly/27centov 15plátkov, v Kauflande, natrieť sojové črievko,v modrom ,hnedom, červenom a na to zelninu nakrájať. Nehladujem ,najem sa do syta. Som dôchodca , mám na to čas, tak to ide.
Cítim sa lepšie, postupne som akosi zmenil i pohlad na život, zlepšil sa Bechterev,metastáza nebola, leky jem tak v tretinovej miere ako predtým, skúšal som i vypustiť, no Bechterev sa hned ozval.
Moc ti však inak neporadím, ono to je na každom samom, prvé čo treba , je chcieť, druhé je zmeniť to nejak v hlave,všetko čo bolo , bolo, na to nehladieť to sa nedá zmeniť a nezaujíma nás a to čo bude, môžem ovplyvniť len ja, tým čo robím práve teraz, tiež neviem čo bude v budúcnosti. Lekári ti chcú pomôcť, dávam na ich rady, no len ja viem čo a ako mi pomáha a musím sa snažiť robiť to, skoro všetci to vieme, no nedokážeme to dodržovať. Skúsiť to deň po dni, nevadí ked sa nie vždy podarí, no chcieť nadalej. Napísal som to tak kadejako, ako mi prišlo na um, tak ti prajem pekný deň a na záver, fakt obdivujem genialitu okolo. Zrnko maku padne do pôdy a ak je trochu vlhko , nepotrebuje už nič a vyrastie z neho krásna vysoká rastlina, ktorá má krásny kvet, následne tisíce zrniek a ešte i to opim čo ludom hlavu domotá, fascinujúce-čo? a my sa tu trápime ako na Bechtereva, žime teraz, a snažme sa.Sorry , že som sa zamyslel sem,namor
namor
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ansysko » Ned 28. Júl 2013 20:34:07

Namor díky za príspevok skúsim aj ja nejesť mäso a uvidíme čo to urobí tiež ma môj doktor ma naháňa aby som schudol, že to nieje dobré mať nadváhu pri Bechtíkovi , lenže nejem veľa ale zase jem sporadicky a tiež som si všimol tie Ečka, je to neskutočné do čoho všetkého to už dávajú. Pomaly nás asi trávia a robia kšeft farmaceutickým spoločnostiam, je to skrátka sila.
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod namor » Pon 29. Júl 2013 5:19:21

Ešte trochu by som dodal i dnes. Píšeš, že máš vlastne všetko, po čom vela ludí túži a nikdy to nedosiahne, dom,dieťa, dve práce a podobne, z toho sa treba tešiť, mať radosť a byť na to hrdý, máš k tomu i nejaké choroby, no miesto pokrčenia plecami a povedaním si ,,no čo už´´, povedz si ,,no a čo!´´sú na tom i horšie, chorobu musíš brať ako fakt a je naozaj velký rozdiel ako na to pozeráš, vždy je to upozornenie tela, že je niečo v tvojom živote a v myslení, čo by bolo treba zmeniť.
Mne diagnostikovali bechtereva , ked som sa oženil. Bola to moja chyba, prestal som športovať, zpohodlnel, pribral a i na pivo a pre noviny 300 metorv som bol schopný ísť autom, pretože ma chrbát bolel. A už je človek v začarovanom kruhu.Bohovo ťažko sa z neho vystupuje, zázračnú liečbu človek využije , že pohodlnejšie v tom kruhu pokračuje, ak to však využije tak, aby z neho vyšiel, tak tá liečba mala význam a treba ju podstúpiť, je menšie riziko že bude musieť byť dlhodobá a nechá trvalé následky. Vždy sa to dá,len treba chcieť,povedať si :-kto? ak nie ja, kedy ? ak nie hned !´´ i ked Bechterev nám zostane, no a čo.
K cvičenu, ja cvičím 10-15 minút ráno na posteli, mám šťastie , že môžem denne 20-30 minút bicyklovať a skoro denne ísť na plaváreň na hodinu. Nič viac. Hosipa spôsobuje občas i to, že zabudnem cvičiť a vstanem, no a čo. Nič, aj zajtra je deň, poviem si. V hlave sa skús naučiť používať miesto,, no čo už´´ obyčajné, ,no a čo´´, fakt to pomáha.Maj sa naj a i v šetci so spoločným kamošom.
namor
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod janap » Pon 29. Júl 2013 17:52:50

dakujem :)
janap
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik I. stupňa

Poslaťod namor » Uto 30. Júl 2013 6:10:24

Nemáš za čo dakovať, rado sa stalo, máme Bechtereva , no a čo, som rád , že som neochorel večným pesimizmom a už nesedím v krčme u piva s cigaretou a nenádavam na celý svet a malý dôchodok. Obdivujem húsenicu, čo celé obdobie len žerie a rastie, potom sa zakuklí a premení na krásneho motýla, lieta si , kde tu si srkne nektáru z kvetu a žije pre potomstvo a snažím sa tomu aspoň troštičku priblížiť. Mám už 6 vnúčat, 5 školopovinných a batola. Tiež sa už teším na koniec prázdnin.
Dnes som sa ráno tak zamyslel, že musím povedať synovi čo moc fajčí, že by konečne mohol spraviť niečo pre seba. Rozum človek dostane až začne myslieť správne a začne pre seba niečo robiť. Ludia sa toho boja, vedia čo by mali urobiť, no už dopredu majú pochybnosť , že niečo dokážu a to je už prvý predpoklad , že to nedokážu. Ked niekto prestane piť alebo fajčiť, spraví pre seba strašne vela,nič to nestojí, naopak vela ušetrí a hlavne spraví i pre rodinu moc. Nemôžem však moc mudrovať ani ja, čo som na to prišiel , až ked som mal 56 rokov a dá sa povedať , že i musel.Som však rád, že sa mi to podarilo , narozdiel od niektorých , ktorým sa to nestane.
Tak skoré zakuklenie a premenu ti prajem. Maj sa naj.namor
namor
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod Psychee25 » Pia 02. Aug 2013 6:44:22

Dakujem Zuzke a ale aj vsetkym ostatnym za super citanie, pekne a povzbudive slova do dalsieho dna.Motivacne nakopnutie do leniveho zadku:)) ;) Pekny den vsetkym. S pozdravom. Eva
Obrázok užívateľa
Psychee25
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik IV. stupňa

Poslaťod Jiří Prášek » Pia 12. Júl 2019 12:29:11

Jiří Prášek
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik II. stupňa

Predchádzajúci