[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4697: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
Klub Bechterevikov • Zobrazenie témy - som tu nova :)

som tu nova :)

Tu sa môžete predstaviť a napísať niečo o sebe

som tu nova :)

Poslaťod elka » Pon 03. Nov 2014 15:30:09

Ahojte, tuto stranku som nasla uplne nahodou ked som hladala rozne info ohladom tejto choroby.
Diagnostikovali mi ked som mala 17 rokov HLB - 27. potom ma cele roky liecili na reumaticku artritidu. Jedla som kopec liekov a nechapala som preco ma bli lavy klb a chrbtica ked mam sotva 20 rokov.
Pred rokom ked som mala 29 rokov som sa pytala u mojej reumatologicky aby ma poslala do Piestan na vysetrenie. Odmietala ze nic nove mi tam nepovedia. Ale naliehala som tak mi papier vypisala a v Piestanoch mi zistili Bechterevovu chorobu.
Pritom som prekonala aj zapal oka mala som nasadene kortikodidy, tiez mam bolesti v lavej nohe, obcas lava ruka alebo chrbtica.
Dnes mam 30 a dost velke bolesti nic mi nepomaha uz neviem co mam robit. Snazim sa cvicit ale uz nevidrzim ani dlhsie chodit. Mam na mysli neaku turistiku a tak. Doteraz som zila ako keby som nebola vobec chora. Nechcela som sa obmedzovat chorobou.
Mam taky problem ak by ste mi tu vedeli poradit. Ake su problemy spojene s tehotenstvom? Je vobec mozne aby zena mohla byt s touto chorobou tehotna a aby porodila zdrave dietatko? Dakujem za radu.
Obrázok užívateľa
elka
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik IV. stupňa

Re: som tu nova :)

Poslaťod Sangvinik » Str 05. Nov 2014 21:20:34

Ahoj elka. Mrzí ma že máš také zdravotné problémy. Tento rok vnímam aj ja ako horší, ako roky predošlé, tiež mám väčšie bolesti a problémy s chôdzou a to som na biologickej liečbe. Ale bolo mi aj oveľa horšie a vtedy mi pomohla biologická liečba, užívam ju skoro 7 rokov a pomohla by aj Tebe, treba sa na ňu opýtať svojej reumatologičky.
Čo sa týka tehotenstva v tom nie som ako muž zbehlý, skús sa nakontaktovať na kikushu v tejto téme, ona to prežila, donosila a aj porodila. viewtopic.php?f=8&t=510
pomocník: ak na niekoho nick klikneš otvorí sa Ti jeho profil a aj kontakt na email, stačí kliknúť a napísať email.
Želám menej bolesti. Ahoj
Všetko sa raz na dobre obráti..
Obrázok užívateľa
Sangvinik
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Poslaťod ansysko » Sob 08. Nov 2014 21:23:34

Ahoj aj ja ťa pekne vítam, veľmi pomáha zlepšiť život BIO liečba ako popísal Mirko, pokús sa v Núrchu na ňu dostať. Čo sa týka tehotenstva aj ja nosím síce už nejaký ten rok(tomu spratkovi sa nechce von :D xixixi) Môj doktor ma cepuje kôli nadváhe :D ale keď som sa pýtal v NÚRChu ohľadom tehotenstva a bechťa, že nie je problém.

P.S.( Ak by si potrebovala pomôcť dostať sa do iného stavu radi pomôžeme popr. budeme asistovať)

P.S.2 Neber ma veľmi vážne keď toto pišám mám čosi sosnuté zapíjam slobodu xixixi a my bechtíci máme divný zmysel pre humor
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod elka » Str 12. Nov 2014 8:56:52

Ahoj :)
tak tvoja sprava ma poriadne pobavila. Ja som si doteraz vobec ziadnu reumu nepripustala. Proste ju nemam a hotovo.
Zila som aj zijem dost aktivne. cele leta pocas vysky som robila casnicku, tiez som bola na brigade na aliaske a mali to problem zvladnut aj zdravi ludia. Chodila som na zumbu, arerobik, fitko. momentalne chodim na jumping. Jasne ze to bolim ale neako sa to snazim ignorovat. Dokonca milujem paintball. A som v tom dobra ked ideme hrat :))))
Co sa tyka bioliecby tak som chodila k reumatologicke v Banskej bystrici a povedala mi ze sa neodporuca otehotniet pocas bioliecby preto som nad tym prestala uvazovat.
Dostala sa mi do ruk taka knizocka s pribehmi tehotnych mamiciek reumaticiek aj som si nadtym poplakala a zacala som si pripustat ze ma nieco podobne caka tiez. Som rada ze som na nete objavila takuto komunitu :) Chcem sa opytat robia sa aj neake stretnutia? Alebo nieco podobne?
K tvojej ponuke asistencii asi odmietnem. Adepta na oplodnenie mam doma :)))) Ale dakujem. Neviem ci si plne uvedomuje co vsetko reuma obnasa ale zatial sa vyjadroval ze je to uplne v pohode a kazdy mame neaku chorobu.
Ak sa mozem opytat ako si ty zijes s Bechterevom?
Obrázok užívateľa
elka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ansysko » Ned 16. Nov 2014 19:52:54

Chceli by sme stretnutie, lenže vzhľadom k tomu, že viacerý z Nás sú na čiastočnom invalidnom důchodku+ sme rozlezený po celej Sk zatiaľ sme sa nejako nestretli len dva razy sme boli so števkom a priateľmi na túre v Tatrách. Chcel by som budúci rok ak dožijeme urobiť splavovanie Váhu na pltiach popod Strečno a následný guláš, len či niekto príde je otázne. Pri bechťoch je to dosť problematické, keď to bolí máme iné starosti a keď nebolí sme radi, že na to nemusíme myslieť xixixi
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod elka » Štv 20. Nov 2014 11:12:48

Je to pekna myslienka. Ja by som sa rucite pridala. Osobne nepoznam nikoho kto ma tuto chorobu.
Ja na to neako nemyslim. Ked boli tak boli. Je to neprijemne. Velakrat sa pristihnem pri tom ze iba zatnem zuby a idem dalej.
Je to asi o zvyku. ale urcite nepodriadujem svoj zivot chorobe. Snazim sa fungovat ako zdravy clovek.
Mozem sa opytat kolko mas rokov ked si uz koli tomuto na invalidnom dochodku? Taketo nieco je pre mna nepredstavitelne ist na invalidny dochodoch.
Mam obrovske plany. co sa tyka pohybu tak momentalne chodim na jumping. - je to skakanie na trampolinach. aj ked to obcas boli tak cvicim tak ako vladzem. ale nemozem sediet doma a necvicit. dlho som chodila tiez do fitka a aj na zumbu. Celkovo milujem tanec a nehodlam sa toho vzdat. Netusim aky ma progres tato choroba ale ja sa snazim fungovat ako viem a neviem co ma caka.
Aj preto som rada ze som nasla tuto skupinu a mozem sa tak dozvediet veci, ktore neviem.
Obrázok užívateľa
elka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ganco1 » Ned 30. Nov 2014 8:55:07

Ahoj Elka !
Ja som posledný z adminov čo sa ti ozýva a zároveň ťa víta na našej stránke.Som bývalý horolezec a maratonec,tak adrenalín mi je blízky . :D Ano,mali sme dva zrazy,organizoval som to u nás v tatrách.Ten zimný sa nevyhol ani pádom a pošmyknutiam ale už sme to predýchali.Mám veľmi agresívny Bechterev (voláme ho RUS,lebo tiež nechce odísť)Len teraz som začal brať BIO,prvá injekcia nezmenila nič,tak dúfam že zaberie a ja si zaleziem ešte nejakú hrebeňovku,aspoň v tatrách.Mohol som cvičiť koľko som chcel aj tak ma zohlo.Cvičím odmala,bol som i v lyžiarskom bežeckom stredisku vrcholového športu škp čh štrbské pleso a do 22 rokov som bol neskutočne zdravý.Po vojne som sa dostal do širšieho výberu v ultrabehu na 100 km ale potom to prišlo,chrípka,bolesti klbov,bechterev,ked mi ho diagnostikovali bolo neskoro,už ma zohýnalo,takže žiaden Sulfasalazin ani nič podobné na zápal.Snažím sa denne chodiť 6 km,mám železnú disciplínu,inak by to nebolo možné.Pred dvomi rokmi sa mi zlomila chrbtica,dostal som neskutočné krče a bolo to.Zase zistili že mám osteoporozu a to poriadnu...celý život som sa zavapnoval a teraz mi chýba vápnik ?Stále tú zlomeninu nemôžem rozchodiť.Nebol som s nou ani v nemocnici,liečil som sa s korzetom (na veľké brucho,požičal som si ).Tohto roku som zvládol asi 10 túr z ktorých trochu vyčnieva Ostrva a Zbojnícka chata ale moc spokojný s tým nie som...čakal som viac (no mohol som i ochrnúť ) ale ide zima,pre nás chorých veľmi zlá.Zháňam mačky na nejaké zimné túry.Bojím sa ľadu.Minulý rok som spadol na Brnčalovej chate,chodník bol čistý ľad (5 km som schádzal zranený a po tme ).Nezľakni sa lebo máme dosť morbídny humor ale ten nám pomáha prežiť.Mám rád ľudí čo tu chodia a vážim si ich ! Budú ma musieť pochovať v kolese od traktora lebo v truhle by som vykopol veko ako som zohnutý ! xixixi
Obrázok
Obrázok užívateľa
ganco1
Administrátor
Administrátor

Poslaťod elka » Pon 01. Dec 2014 20:40:25

Tak citat tvoje riadky je riadna sranda. Som rada ze je viac ludi, ktori sa snazia nieco robit napriek tomu ze zivot s reumou je tazky.
Ja som si uz aj poplakala aj postazovala ale nic nepomohlo.
Napriek tomu sa snazim fungovat.
Chcem sa opytat ohladom stravy. Zacala som si studovat info ohladom stravy - vhodne a nevhodne potraviny a dosla som k tomu, ze cokolada je celkom skodliva okrem ostatnych. Snazim sa ju vylucit z jedalnicka no neviem ako sa mi to podari.

Rada som si precitala informacie ohladom toho ze sa snazis sportovat a venujes sa turistike. Klobuk dolu. To s tou zlomeninou uz neni take prijemne. Ako dlho si uz na invalidnom dochodku? Snazim sa take nieco si nepripustat aj ked neviem ako to cele dopadne.

Snazim sa stym vsetkym vyrovnat sama ale je to dost tazke. Dlho som sa za tu chorobu hambila a nerozpravala som o tom. Pred rokom ked som sa dostala na vysetrenie do NURCH som videla ze mladych ludi trpiacou reumov je velmi vela. Tak som sa snazila o tom rozmyslat ze to nieje hamba ale boj. Som rada ze som nasla takuto stranku. Snazim sa tu orientovat :)

Este raz velmi pekne dakujem za prijatie :)
Obrázok užívateľa
elka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod andilek » Ned 07. Dec 2014 19:57:22

Ahoj Elka, pekne si to napísala a som rád, že máš taký dobrý prístup k tomu nášmu spolubývajúcemu xixixi žiť sa s ním dá, len si na to treba zvyknúť a ide to. *oo* pozerám ten tvoj avatar a až mi spadla sánka :D taká kočica to už hej :D aspoň to tu trošku oživíš to naše obludárium :D
Obrázok užívateľa
andilek
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod elka » Str 10. Dec 2014 8:39:53

:) jej dakujem, je to mile.
Len tazko povedat co reuma spravi s clovekom za par rokov. Ako budem vyzerat o 10 ci viac rokov.
Mne ju diagnostikovali ked som mala 17. Dnes mam 30 takze uz dost rokov s nou bojujem.

Akurat sme vcera s priatelom pozerali na STV2 relaciu Ambulancia a neako som to nezvladla. Som sa uplne zlozila z toho vsetkeho.
Ked si predstavim co ma caka ked budem tehotna. Ale on si to vsetko uvedomuje tak dufam ze mi bude oporou.

Aj ked kazdy z nas to znasa inak. Co som tu citala par pribehov tak klobuk dolu. Kto reumu nema nevie si predstavit co to znamena, ale zasa clovek nemoze lamat palicu a zmierovat sa s osudom. To urcite nie.

Konkretne tato fotka je z diskoteky z minuleho roka. Milujem tanec aj ked to velakrat boli, ale napriek tomu je to pre mna relax....
Tazko sa to opisuje ale ludia tu to urcite chapu co to je tancovat s Bechterevikom....

Chodievate niekto tancovat?
Obrázok užívateľa
elka
Bechterevik
Bechterevik

Ďalší

Späť na Predstavte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia