tak o mne

Tu sa môžete predstaviť a napísať niečo o sebe

tak o mne

Poslaťod volej » Pia 24. Mar 2017 7:57:32

Mám 39 a moja rodná hruď je Orava, kde aj bývam.

Na začiatku sa mi stal, že počas príjimačiek na strednu r.92 som mal problem s bedrovym kĺbom a bol som 2 týždne doma. Údajne sa mi rozpadávala chrupavka :) . Potom som sa dal na šport - volejbal. V podstate počas celých tých rokov som mal problémy s kĺbami s priehlavkom na nohe, so zápästím - ktoré ma trápili pár mesiacov. Potom sa pridali bolesti hrudného koša, kedy bol problém sa aj hlbšie nadýchnuť - ešte stále som bol mladý šuhaj. Niekedy aj cez slzy som pretrpel čas bolesti. V r.2002 ma prvý raz prepadla uveitída očí (odvtedy hádam už aj 10x naposledy v r.2016 v lete). Očná lekárka sa to snažila uhrať nejakými kvapkami a mastičkou s kontrolou o týždeň. Po týždni som už videl zahmlene na jedno oko a poslala ma rovno do Martinskej nemocnice. Tam som si poležal tri týždne kým mi ho dali dokopy. Prišli aj na HBL A27. Odvtedy som bol v starostlivosti reumatologičky, ktorá napriek tomu, že bola susedka v paneláku mi veľmi nevedela pomocť. Tam sa ťahali ďalšie roky. Opuchli mi asi v r.2005 kolená. Boli uplne zaliate vodou a nebol som schopný prejsť viac ako 50 metrov snáď. Skončil som na infekčnom v Ružomberku s dg nejake yersínie. Zas prešli 2-3 mesiace a dal som sa nejako dokopy. Samozrejme počas tohto času som už bol nadstavený na mojom vernom kamarátovi - Flugalin rtd. - ale dával som si len vtedy keď už bolesť šla na psychiku :hmmm: .

V roku 2012 tuším ma opäť "skosili" v krvi nejaké ti yersinie, borélie a reumatologička ma opať posielala na infekčné do RK. Tak som povedal, že dobre ale skúsim nejakú tú alternatívu. Užíval som koloidné striebro aj MMS. Nič lepšie. Po dvoch mesiacoch som šiel opať na ifnekčné. Doteraz vďačím Bohu za to. V tom čase sme sa už z DK presťahovali do obce Veličná aj s rodinkou - manželkou a 2 deťmi. Doktorka na infekčnom pozerá kartu a vraví - veď my sme susedia xixixi - bývame od seba asi 8 domov :) tak sme si potykali pospominali spoločných priateľov a dala sa na "liečenie". Bol som u nej 3x na odberoch krvi a na konci mi vraví - toto Miro nevypadá na infekčné ochorenie - nemá to totiž bežný klinický priebeh. Vraví pre pár mesiacmi som tu mala chalana v tvojich rokoch (mal som vtedy 34) a skončil s diagnozou - Bechterev. Hneď mi ona napísala do karty - že odporúča vyšetrenie v NURCH, kam som aj šiel. Tam potvrdili dg. Bechtereva IV.stupňa.

Tak sa s mojím nerozlučným priateľom snažím žiť. Niekedy je odbobie priaznivé kedy dokážem fungovať bez dalšieho priateľa - tabletky diclobene rtd. ale posledný rok je to takmer na dennej báze neustále. V Piešťanskom Nurchu ma už dva roky láme dr.Žlnay na biologickú liečbu - sme približne rovesníci. Ja zatiaľ odolávam, vždy sa to dalo zvládať aj bez nej, ale tento posledný rok ma už poriadne nalomil - asi neodolám pokušeniu skúsiť to, aj keď obava z nežiadúc.účinkov mám značné :( . Zatiaľ všetko zvládam bez väčších problémov aj keď úpony ramien a krčné svalstvo ma bolí, ale keď si dám dve tabletky kamarátky tak si môžem ešte aj ten volejbal zahrať.

Čo iné o mne? V r.2006 som sa oženil a spravil som si aj rozhodcovský kurz a chodím pískať volejbalové zápasy. V r.2007 sa narodil môj prvorodený syn Matej o dva roky dcérka Adrianka - so zdrav. problémami - rázštep chrbtice a s tým spojené problémy po odoperovaní rázštepu bez nášho informovaného súhlasu. Vďaka tejto mojej dcérke som sa dostal k problematike očkovania a som veľkým zástancom slobodného rozhodovania v tejto oblasti (mimochodom na sympóziách hovoria lekári, že deti rodičov s autoimunitnými chorobami by sa nemali vôbec očkovať!). V r.2016 sa nám narodilo tretie dieťa - dcéra Miriamka. A tak som si povedal, že po 20 ročnom pracovnom tempe si trošku oddýchnem na materskej dovolenke :! a po nej ide rovno žiadosť o invalidný dôchodok, keďže IV.stupeň má 40-50% s čím by nemal byť neprekonateľný problém. Pracujem v oblasti ekonomickej - účtovníctvo (opäť vďaka Bohu) :cmuk:

V skratke teda toľko - teším sa, že som Vás tu našiel - rovnakú krvnú skupinku :mooj:
volej
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik IV. stupňa

Re: tak o mne

Poslaťod ansysko » Pia 24. Mar 2017 19:18:08

Tak ťa vítam kolega s priteľom z Ruska xixixi vidím, že máš humor rád. Budeš kamarát s nami :D Ja sa volám Michal mám V. štádium som zo Žiliny teda sme skoro susedia :anyz:. Čo sa týka bechtíka tak o ňom som tu už písal, chodím do NÚRCHu pravidelne beriem BIO a pri V. štádiu šoférujem kamión. Čiže tolko k nežiadúcim účinkom BIO liečby. Viem, že na každého pôsobí inak, ale SIMPONI už beriem 6 rokov a v pohode. :! :!
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Poslaťod andilek » Pia 24. Mar 2017 19:58:18

Vy dvaja ste sa hľadali xixixi
Obrázok užívateľa
andilek
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod Sangvinik » Pon 27. Mar 2017 20:51:48

Vitaj Mirec medzi nami. Vkladáme sem skúsenosti a zážitky už pár rokov, tak verím že tu nájdeš dostatok informácií a aj opory v nás. A keby niečo, tak napíš.
Všetko sa raz na dobre obráti..
Obrázok užívateľa
Sangvinik
Administrátor
Administrátor

Poslaťod volej » Uto 04. Apr 2017 8:52:45

rovno sa teda pýtam:

máte tu viacerí štvorky a päťky... uhrali ste 1/2 invalidný dôchodok, alebo nechávate svoje € výlučne štátu? :)
volej
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik IV. stupňa

Poslaťod ansysko » Uto 04. Apr 2017 20:03:47

1/2 už nieje :-o xixixi je to o percentách :yes: ja mám 62%
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod andilek » Uto 04. Apr 2017 20:05:22

Ja som sa rozhodol, že nebudem oberať tento štát, lebo Róóóbert potrebuje každé € xixixi :anyz:
Obrázok užívateľa
andilek
Bechterevik
Bechterevik

Späť na Predstavte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia