Ako sa bechterev prejavuje

Ako sa bechterev prejavuje

Poslaťod ramon1312 » Štv 21. Okt 2010 11:35:10

ako sa bechterev prejavuje????
budeme veľmi radi, ak do tejto témy každý, kto bechťa má, napíše svoje príznaky. Určite toho bude veľa a pomôže to tým, ktorí nie sú si celkom istí, čo im vlastne je. A tak, by ich tieto informácie usmerniť, či teda by mohli byť eventuálne vlastníkmi tejto diagnózy, alebo nie.
U mňa začali prvé príznaky asi v 15tich rokoch, začal ma bolieť pravý bedrový kĺb. Sprvu to neboli veľké bolesti, ani netrvali dlho, avšak po čase sa vracali stále častejšie a boli intenzívnejšie.Ani rodičia, ani lekári tomu nepripisovali veľký význam, lebo som bol vrcholový športovec, vodný lyžiar, no a ako všetci dobre vieme, vrcholový šport bolí, niekedy ,veľmi.Okolo mojej 20tky už pribudli aj bolesti v krížoch, ranná stuhnutosť a už to bolo vidno aj na chôdzi. To už rodičom bolo jasné, že to už nie je len nejaká prechodná lapália a vybavili mi návštevu vo Vurch-u (predchodca dnešného Nurch-u). Tam si ma ponechali niekoľko týždňov a zistili mi túto diagnózu. Takže keď to spočítam, držiteľom tejto choroby som viac ako 30rokov. Potom to už nabralo rýchly spád, bolesti oboch bedrových kĺbov boli veľmi veľké a akoby nestačilo, pridala sa chrbtica a ramená. Dnes sa už moja zbierka boľavých kĺbov rozrástla o kolená a členky, pridali sa i zápästia. Bedrá už nebolia, lebo obidve mám už umelé.V súčastnosti čakám na bio a pevne verím, že mi ho poisťovňa schváli....
Tak toto boli moje príznaky a aj zhrnutie celého priebehu choroby. Na záver dodám, pre mňa v živote a v partnerstve s bechterevom je dobrá nálada a úsmev , nesmie chýbať, inak by to bolo nesmierne ťažké. A tak všetkým tým, čo túto chorobu majú prajem veľa dobrej nálady a veľký úsmev...ako hovoríme my Slováci keep smile.
Obrázok
Obrázok užívateľa
ramon1312
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik V. stupňa

Re: Ako sa bechterev prejavuje

Poslaťod ansysko » Pia 22. Okt 2010 13:31:13

U mňa sa prejavuje ako sa mu chce napríklad ráno ma nebolí nič naobed bedrovy kĺb a podvečer rameno. Má to aj svoje výhody s bechterevom sa nikdy nenudíte :D
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Mudr.Hematolog » Pon 25. Okt 2010 21:21:52

Zdravim spolupacientov :-)

u mna sa prejavuje vecernou stuhlostou.......rannu stuhlost vobec nemam......samozrejme velmi vela zavisi od pocasia. Ak je pocasie "priaznive" tak nepotrebujem brat ani tabletky, ale beriem ich lebo to sa neda vypocitat ake bude pocasie, resp. zatazovy stupen. Mnohokrat to nesedi s predpovedou pocasia.
Flash mam 10cm , Thomayer 52cm.

vy mate kolko?
Stále niečo riešim a keď neriešim, tak som rád, že neriešim :-)
Obrázok užívateľa
Mudr.Hematolog
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik IV. stupňa

Poslaťod ansysko » Pon 25. Okt 2010 21:26:59

Ja mam flasch 12,5 a thomayer 38 a tiež závisí od počasia akos abudem cítiť ale niekdedy ako z čistého neba udrie bolesť a únava.
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Mudr.Hematolog » Pon 25. Okt 2010 21:35:45

Predpokladam ze toho thomayera "cvičiš" .....vsak? lebo inac si neviem predstavit to "magicke" cislo 38......u mna nerealne......to som nevedel ani ked som bol dieta :D
Obrázok užívateľa
Mudr.Hematolog
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ansysko » Pon 25. Okt 2010 21:39:03

No po pravde áno sem tam, keď je priaznivá konštelácia a hlavne, keď mi to dovolí moja vrodená lenivosť xixixi
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Mudr.Hematolog » Pon 25. Okt 2010 21:42:48

minule som sa o tej lenivosti bavil s manzelkou a sam som si uvedomil ze to nie je lenivost, ale snaha vyhnust sa bolesti, pretoze co pohyb to bolest.
Obrázok užívateľa
Mudr.Hematolog
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ansysko » Pon 25. Okt 2010 21:53:12

Asi máš pravdu to sme ešte nepreberali, ale moja maminka ma tiež naháňa do všelijakých disciplín :D

Prechádzky, cvičenie, kúpili sme si predražený vešiak na prádlo-stacionárny bicykel :D
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Mudr.Hematolog » Pon 25. Okt 2010 21:57:40

tož ja som si minule kupil tyc na zarubnu aby som si mohol ponatahovat chrbticu a ramena......tak snad to pomoze
Obrázok užívateľa
Mudr.Hematolog
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ansysko » Pon 25. Okt 2010 22:27:31

No asi si sebevrah kedysi som sa tak naťahoval ale keď mi povolilo to zrastené a tá bolesť aj keď bola len chvíľková ale zato intenzívna hneď som sa pustil a zosypal som sa ako podťatý na zem :D . Potom nám to popíšeš možno by nebolo na škodu aj video :D
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Ďalší

Späť na Ako sa prejavuje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia