Kupelna Liecba

Diskusia okolo AS

Re: Kupelna Liecba

Poslaťod Anna » Sob 23. Júl 2011 21:26:06

Rafaelka,
postupovala som takto: - najprv musíš zájsť za reumatologičkou, alebo obvodným lekárom, aby Ti vypísali návrh na kúpelnú liečbu.
Toto tlačivko je treba doručiť na zdravotnú poisťovňu. Môj obvodný lekár k návrhu priložil prefotenú správu z NURCHu. Za som si tam hore na návrh dopísala s rukou - na doporučenie lekára žiadam kúpele v Piešťanoch. V Poprade na VZP som si overila, či mi tie Piešťany prešli, ale bez akýchkoľvek problémov. Ja som kúpele začala vybavovať začiatkom júna a 20. júna som už bola predvolaná, čo aj mňa trocha zaskočilo. Predpokladala som, že sa tam dostanem niekedy v septembri. V Piešťanoch mi vysvetlili, že ak kúpele dostanú návrh do 3. mesiacoch musím byť v kúpeľoch. Keďže som tam bola prvý krát, nevedela som, do akého hotela idem. Bývala som v hoteli Smaragd. 2 posteľová veľká Izba mala televízor, kúpeľňu s rohovou vaňou :!, WC.... S ubytovaním som bola spokojná. Stravovali sme sa v hoteli Jalta, krotý bol oproti Smaragdu. Dozvedela som sa, ze skupina B - to sú samoplatcovia (platia si ubytovanie aj stravu) si môžu vyberať termín, horel podľa cenníka, ktorý je im doručený. Aj skupina A, B si môžu doplatiť za 1 posteľovú izbu, za doplatok 8.-€ na deň. Ja som mala fajn spolubývajúcu, no napriek tomu sme sa na konci pobytu prestali rozprávať. :drb:
Denne som mala cca 3 procedúry, snažila som sa každý deň chodiť do fitneska, každý deň sme mohli ísť na kúpalisko EVA, a od stredy do nedele na bazén s teplou vodou. Ale mimo toho bola v ponuke každý deň severská chôdza, v nedeľu joga, taj čí - neviem ako sa to píše,je to pomalé cvičenie. Večer sa tam dá zatancovať. Ja som sa tam nikdy nenudila.
Ináč, máš pravdu. Dr. Žlnay mi doporučil, aby som si vypýtala menej teplé bahenné zábaly. No mne teplota vyhovovala.Z teplých procedúr som dostala som 2x do týždňa bahenný zábal, bahnisko, zrkadlisko, akurát mi nedali masáže, (to mi veľmi chýbalo, 1 som si sama zaplatila ) vraj mi to finančne nevyšlo. A rôzne iné procedúry podľa tvojho zváženie. Procedúry sa dajú vymeniť. Ozaj ja som si vymenila hydromasážnu vaňu za plynové injekcie. Všetko bolo fajn.
Keď som sa domov vrátila, všetci mi vraveli, že lepšie chodím. Ja cítim, že mi kúpele uvolnili svaly. No to treba jednoducho vyskúšať, a neleniť....každý podľa možnosti. Ja som sa snažila čas využiť maximálne pre seba.
Chystám sa tam aj na budúci rok, ale to je ešte veľmi v nedohľadne. : )
Obrázok užívateľa
Anna
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik V. stupňa

Poslaťod rafaelka » Štv 03. Nov 2011 14:29:46

Pozdravujem aj ja všetkych bechťošov z kupelov Piešťany.ako pisala Anka,je tu naozaj fajn,čo sa procedur týka.Tiež si uživam zrkadlisko,bahnisko a piešťanske bahno.Je to naozaj paráda.Som tu na týžden,je to myslim tak akurát.Bolesti ako som na Enbreli nemávam,ale nie je na škodu dopriať mojej bambusovej chrbtici trochu relaxu.Určite doporučujem.
rafaelka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod volej » Pia 24. Mar 2017 9:15:20

No tak tu dávam svoju najnovšiu skúsenosť.

Zašiel som sa svojou všeobecnou lekárkou s prosbou nech mi vypíše návrh na kúpeľ.starostlivosť. Keď mi ju vypísala (skopírovala aj správy od reumatologa) zašiel som si ju potvrdiť za reumatologičkou. Následne som návrh odniesol na VŠZP s poznámkou (napísane ceruzkou na záhlaví poukazu), kde chcem ísť do kúpeľov. Do jedného mesiaca mi prišie tento návrh na doplenie (zabudol som ho podpísať) a opať som ho poslal. Riešil som zároveň kúpele aj pre dcérku a chceli sme ísť do Čížu. No tam deti momentálne neberú a tak nás šupli do Kováčovej. Tam sme však nechceli ísť a tak som zatelefonoval do Prešova, naozaj boli dámy veľmi ústretové, a zmenil sme si miesto pobytu do Turčianskych Teplíc.

Takže hlavu hore - dosť dlho sme sa pracovai a aj pracujeme na to, aby naša spoločnosť napredovala... teraz je čas, aby sa spoločnosť postara o nás, kým sa ešte dá.

Mirčo
volej
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik IV. stupňa

Poslaťod ansysko » Pia 24. Mar 2017 19:48:58

Kúpele by som aj ja potreboval, ale ked ja nemám na to čas xixixi
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod andilek » Pia 24. Mar 2017 19:56:34

Kúpeľňová liečba to ja môžem :D vínko, cigaretka, kniha sviečky relax jak hovado :D
Obrázok užívateľa
andilek
Bechterevik
Bechterevik

Predchádzajúci

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia