Bioléčba-jak se k ní dostat??

Diskusia okolo AS

Bioléčba-jak se k ní dostat??

Poslaťod Tomáš » Štv 26. Apr 2012 23:29:54

Dobrý den,

můžete mi někdo poradit ohledně biologické léčby a jak jste se k ní dostali?

Byla mi slíbena biologická léčba, nyní v dubnu,že prý bude další kolo náboru, prý na 99 % to výjde, už jen aby to podepsala etická komise (nebo jaxe to jmenuje). Jenže jaksi se nestalo nic, žádné další kolo nebylo.

Když jsem se doktora zeptal, jak to, že mi to už skoro zaručeně slíbil už v dubnu, tak prý měl tyto informace. A nyní má informaci, že další kolo je na konci roku..!!!

Nakonec jsem z něj dostal informace, že opravdu na konci dubna něco probíhá, prý jakási soukromá firma snad se o nastartování nějakého projektu pokouší, ale doktor nezněl přesvědčivě, že by to viděl, že to dobře dopadne...

Může mi prosím někdo poradit, co v podstatě mám teď dělat? Jsem trochu zmaten, jak to že to dělají soukromé firmy? Ale teď k tomu podstatnému, chápu, že na bio léčbu není sranda se dostat, ale to opravdu se bioléčba dává v jakýchsi náborových kolech, navíc docela v nepravidelných až zmatených intervalech?

Přiznám se, že doktor mě zklamal, ale jelikož bioléčba je otázka mého života, tak nechci bez rozmyšlení ho okamžitě měnit (co kdyby ten "dubnový" projekt vyšel a vzali by mě), navíc jestli je toto normální, tak mi ani jiný doktor nijak nepomůže nic urychlit..
Tomáš

Re: Bioléčba-jak se k ní dostat??

Poslaťod ansysko » Pia 11. Máj 2012 20:29:14

Ahoj, neviem ako je to u vás v Čechách ale u nás to je nejako takto:

1. Tvoj reumatológ ťa odporučí na niektoré z pracovísk biologickej liečby.
2. Objednajú ťa tam a ideš na prvotné vyšetrenie. Samozrejme najprv musia vyskúať dostupnú medikamentóznu liečbu keďže BIO-liečba je drahá.
3. Ak sa vyčerpá dostupná medikamentózna liečba, potom ti môže doktor navrhnúť BIO-liečbu.
4. To je len začiatok lebo od návrhu lekára to ide na konzílium, kde ti to schvaľuje konzílium, apotom sa posiela táto žiadosť do tvojej poisťovne, kde ti to musí schváliť lekár poisťovne tú liečbu.

Toto je môj názor, ja som prešiel pred pár rokmi takýmto procesom. Ale nemôžem si vynachváliť cítim sa fajn.
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Stav: Bechterevik V. stupňa

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 1 hosť