[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4697: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
Klub Bechterevikov • Zobrazenie témy - Tehotenstvo

Tehotenstvo

Diskusia okolo AS

Re: Tehotenstvo

Poslaťod skajka » Uto 05. Nov 2013 12:18:29

Ganco1 no,zatiaľ to vyzerá,že Bechterev má pod kontrolou mňa :drb: :drb: ,ale ja raz na to prídem ako na neho a potom sa má po :rit:
skajka
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik II. stupňa

Poslaťod Karel » Uto 05. Nov 2013 21:25:11

Aktivita zánětu má určitě vliv na posouzení zdravotního stavu a tady by měla mít vliv na možnost dosat ID. Píšeš stupeň II, ale lékaři to často šidí, nebo tomu nerozumí, případně jsou odměňování za to, že je málo nemocných hodných ID. Dostat zvýšení stupně MB dá hodně práce a MB=II je dost málo na to, co popisuješ. Bolesti všech kloubů, páteře. Tipoval bych to nejméně na MB=IV.. Na to potřebuješ udělat RTG celé páteře, možná i kloubů..... jak velká část páteře je zasažena a v kolika kloubech to sedí. Kolik máš aktuálně hodnotu CRP (robil ti to niekto??...) Případně alespoň sedimentaci.... S tou dědičností je to složitější.. U nás má antigen HLA B27 asi každý 10. člověk (mezi ženami a muži není v tom velký rozdíl... literatura to uvádí stále špatně...), to je 10% populace. Ale to nestačí k tomu, aby člověk onemocněl bechterevem.... protože, jen 1 člověk z 10, který má HLA B27 skutečně onemocní bechterevem. V populaci je tedy asi okolo 1% bechtereviků. Musí tedy existovat ještě jakýsi spouštěč choroby (možná to jsou obyčejné infekční střevní nemoci, ale možná ještě další 1 nebo 2 geny). Jeden nebo oba tvoji rodiče musí mít HLA B27, ale zůstali zdraví, nepotkalo je nic co by chorobu spustilo, ale z 50% šancí mohou předat HLA B27 svým dětem (pokud to má jeden rodič) a to se může přenášet bez újmy na zdraví i řadu generací.
Můj syn třeba nemá HLA B27, udělal jsem mu to v 18letech pro jistotu a byl jsem rád :) Uteklo pár let a zjistil, jsem, že přesto zcela neuniknul. Bolely ho klouby, dostal zánět prostaty, záněty očí.... doktoři se vyhýbali jakékoliv diagnóze, prý simuluje a vše to dohromady naprosto nesouvisí... !!! Pak jsem si sehlal obyčejnou tenkou příručku o revmatických nemocech a zjistili jsme , že všechny příznaky sedí na tzv. Raiterův syndrom... Diagnózu opět lékaři odmítali i přes (nebo právě proto) naše upozornění. Raiterův syndrom je blízký příbuzný Bechtěreva. Patří do tzv. skupiny spondylartritid. (Crohn, lupenka, ulcerósní colitida, MB, Raiter...). takže i bez HLA B27 neunikl genetice a nejspíš v tom opravdu jsou ještě další geny....
Pokud bys chtěla srovnat aktivitu tvého bechtěreva s ostatními kolegy o kterých mám přehled. Jak veliká je tvá aktivita. Zkus si třeba udělat test na webu, který jsem udělal pro ten účel. Je na adrese: je to jednoduché jen klikáš myší na stupnice své pocity na 6 otázek v bodech od 0 do 10 bodů, které zrovna ten den cítíš. Jsou tam všude návody. Jen se musíš zaregistrovat, aby se to ukládalo do databáze. Pak se můžeš podívat jak se ti aktivita zánětu MB mění, zlepšuje či zhoršuje ... je to vidět v grafu. Taky by bylo dobré vědět jakou máš hodnotu CRP (stanovuje se ze vzorku krve a určuje velikost zánětu v těle....).
Drž sa a napiš zase. Opýtaj sa na čokolvek.
Karel
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik V. stupňa

Poslaťod skajka » Uto 05. Nov 2013 22:31:25

Karel,ďakujem veľmi pekne,zajtra Ti to rozpíšem,ĎAKUJEM :dakujem:
skajka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod skajka » Str 06. Nov 2013 13:57:31

Karel,takže v polovici júna som mala FW 35/45,CRP 12,4
začiatok augusta FW 20/45,CRP 13,64
začiatok septembra -absolvovala som MR "V SPONGIOZE KOSTI OKOLO SI NEPRAVIDELNY MIERNE VYZNACENY EDEM-VIAC VLAVO,SUSP.EROZIE A V KAUDALNEJ CASTI ZUZENIE SI STRBIN"
začiatok oktobra FW 30/50 ,CRP 19,81
23.oktobra som išla obvoďákovi,lebo ma začalo bolieť na hrudi a chytala som asi niejaký infekt,lebo ma začalo škriabať v hrdle,kašeľ,robil mi CRP a bolo 42,bola som preliečená atb,no ešte sa stane,že zakašlem.
Rodičov už nemám,mamina zomrela na rakovinu a otec na infarkt myokardu,takže tam už nezistím nič :(
Dnes mi je "celkom fajn"v porovnaní s tým čo bolo doteraz.Myslíš,že,keby idem rtg napr. kolena a v ten deň by ma nebolelo,bolo by tam vidieť známky zápalovej aktivity?Tu iridocyklitidu som mala že super aktívnu,nezabrali mi kvapky,dostávala som injecie kortikoidov priamo do oka,to bolo fakt nepríjemné.Som zvedavá aké budem mať výsledky teraz v piatok...Ten test som si robila ráno na rýchlo a vyšlo mi 8,2,zaregistrujem sa a budem si to tam sledovať ;) Ďakujem
skajka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod Karel » Str 06. Nov 2013 19:24:37

Ahoj Skajka. Podle vývoje CRP máš trvale progresívní zánět. Podle lékařů. MB trvale aktivní! Pokud ti vyšlo BASDAI=8,2 tak to je opravdu hodně. Patříš mezi ty nejlepší :( Konec konců to krásně koresponduje s tím vytrvale rostoucícm trendem CRP. Ta MR prokázala, že máš zcela jasně MB v oblasti SI a to je stupeň MB=2 protože ty škvíry SI ještě nejsou zarostlé, zvápenatělé - narostou tam tzv Syndesmofyty - kostní přemostění. Pak SI přestanou bolet, ale pozor pár let to může trvat a může se ti s největší pravdědodobností stát, že se jednoho dne pokusíš vstát z postele a nepodaří se ti to, ani se nehneš pro šílené bolesti.... !!! Pak lezeš doslova po 4 jako pes na záchod, protože musíš, dolezeš a co pak, jak se tam vyškrábat a posadit??? Po srůstu SI se zánět přesune výše... a bolí dále a trochu s jiným charakterem. Ale ty nemáš jen MB=2, stěžuješ si na bolesti krční, hrudní i kloubů rukou, nohou!!! Doporučoval bych aby sis nechala udělat další RTG snímky kloubů co tě nejvíc bolí a celé páteře..... Pak bych trval na přehodnocení stupně MB!!! Až půjdeš na kontrolu, řekni, že sulfasalazin ti nepomáhá, že to bolí stále více , což je pravda... Sulfsalazin je první volba začíná se tak s každým bechtěrevikem... CRP svědčí o tom, že budeš mít pravdu!! Chce to silnější léky - antirevmatika a pokud bys měla možnost, pomáhej si do NURCHU jestli se ti nezadaří BIO -léčba.. U nás je podmínkou CRP trvale větší než 10 a hodnota BASDAI větší než 40 (nebo 4 na tom mém webu - v zahraničí se měří do 10 u nás lékaři měří do 100, v podstatě je to jedno). To vše musí být splněno po dobu 3 měsíců při trvalé léčbě - ne BIO. Ty boule na krku nebyly ve svalech, svaly ztuhlé jako kámen??? Přechází to až do ramen a na záda. To by bylo známkou, že na krční páteři to pracuje taky, co hrudník?? Bolí?? Prosím tě budu moc rád když se na tom zaregistruješ. Vývoj tvého MB by byl krásně zdokumentován včetně účinků změny léčby a podobně... takových příležitostí není moc zdokumentováno. Mám za to, že stavy náhlého zhoršení bolestí může vyvolávat činost slunce - erupce, když vyvržené částice doletí k zemi způsobují tzv. magnetické bouře a při nich roste třeba počet infarktů a také bolesti revmatiků, tedy i MB. Mám rozpracováno automatické snímání magnetosféry a její poruch - bouře, bude to vidět na malém grafu vedle tabulky BADSDAI.. To je pro zajímavost a zpestření.
Pokud budeš mít přešetření stupně MB a zjistí se, že máš více než II můžeš zkusit to ID, ale i tak bych zkusil ten NURCH a pokus o BIO, pokud tedy pro to budeš, není to úplně bez rizika a je to trvalá léčba.... nevyléčí tě, ale hodně usnadní život :)
Ahoj a drž se :)
Karel
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod skajka » Str 06. Nov 2013 19:59:54

Karel, ďakujem,moc si ma nepotešil :kuki:
tie uzliny na krku bolí veľké asi 2cm a široké 1cm-boli veľmi tvrdé -preto mi aj brali KD.Vtej dobe ma strašne boleli všetky klby,už som pri minulej kontrole vravela doktorke,že podľa mňa mi sulfalsalazin nepomáha,no ona mi povedala,že tam vidno výsledky minimálne po dvoch mesiacoch užívania..a to už teraz boli 2 mesiace.Tej Bio liečby sa trochu bojím,teda vedľaších účinkov *oo*
skajka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod skajka » Str 06. Nov 2013 20:37:59

Karel V piatok Ti napíšem,ako som pochodila u reumatologičky :) tie uzliny boli na povrchu a keď mi to chytil primár na orl,povedal,že sa ťahá hlbšie.Tá bolesť na hrudníku bola veľká v čase,keď mi vykukli tie uzliny a potom,keď som mala kašeľ,krk mi tuhol,že som sa nedokázala otočiť hlavou do boku :no:
skajka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod skajka » Štv 07. Nov 2013 10:43:51

Ja som to zakríkla včera :keci: s tým,že mi je fajn,večer mi začalo horieť koleno,keď som si ľahla,tak členky a nad ránom som sa zobudila na strašné bolesti chrbtice a aj krku :(
skajka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod Karel » Štv 07. Nov 2013 19:12:48

Skajka. Vidím prvú pomoc... Ten zánět bude dost akutní. Sulfasalazin ti to evidentně nesrazí. Rychlý účinek má obstrik Kortikoidem. Jinak si brala na plúca antibiotika. Během doby užívání ATB nastává paradoxně často úleva s MB..., ale po dobrání ATB jsou střeva zbavená mikroflóry a ta mikroflóza nám dodává kolem 50% imunity... často pak po doužívání ATB za týden až tři týdny nastává zase zhoršení MB a často dost nepříjemné.... trvá to pak déle... ne jen takové to náhlé bolení den či dva :( stejně tak po viróze nastává zhoršení MB...
Reakce tvého těla na zánět MB je velmi prudká, teoreticky by to znamenalo, že tvůj imunitní systém je momentálně silně exitovaný. Třeba tím, že jsi prodělala jiný zánět a imunita zareagovala prudce nahoru aby ho zdolala a to je pak zlá i na BM, protože jde o autoimunitní poruchu našeho těla - imunita si ničí sama kloubní chrupavky, protože je považuje za cizorodou tkáň. Vlastně je pro nás nejlepší tak nějak balancovat mezi dobrou a horší imunitou... :( To se lehce řekne, ale těžko dodržuje či dosahuje...
Karel
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod skajka » Štv 07. Nov 2013 20:31:12

Karel,ten kortikoidový obstrek som dostala od reumatologičky,keď som tam prišla a ukazala jej tie uzliny...Tiež som počas brania atb brala enzými,kvôli tej mikroflore...
skajka
Bechterevik
Bechterevik

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostia