[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4697: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
Klub Bechterevikov • Zobrazenie témy - Ako sa bechterev prejavuje

Ako sa bechterev prejavuje

Re: Ako sa bechterev prejavuje

Poslaťod pedro » Ned 31. Okt 2010 21:31:36

zdravím mám IV.Bechtereva momentálne som na tom výborne 10mesiacov mám bioliečbu HUMIRA a od vtedy neviem čo je to bolesť ;)
pedro
Bechterevik
Bechterevik

Stav: Bechterevik V. stupňa

Poslaťod ansysko » Pon 01. Nov 2010 19:42:02

Ahoj pedro super sme radi, že ti to pomáha ak budeš mať chuť môžeš sem napísať ako to zaberá a podobne.
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Sangvinik » Uto 09. Nov 2010 11:30:48

U mňa to začalo v asi v osemnástich, keď som sa zaradil do pracovného procesu, vždy po manuálnej práci ma veľmi boleli kríže. V dvadsiatke na Vojenskej Základnej Službe som sa začal budievať okolo 3-tej hodiny rannej s ukrutnými bolesťami v bedrovom kĺbe, striedavo raz v pravom potom v ľavom, ktoré sa nedali vydržať a znemožňovali mi chôdzu, vždy ma museli odniesť na ošetrovňu.
Po vojenčine som skočil za reumatologičkou- HLA-B27- pozit. No a potom si potupne začala choroba "chrumkať" na mne. Si zhyby sa spiekli prvé, bedrové kĺby, hrudník, krčná chrbtica, ramenné kĺby, spiekli sa tri krčné a dva krížové stavce, niekoľko stavcov zmenilo tvar, skvadratizovali sa, je prítomná osteopénia - odvápnenie - štádium pred osteoporózou, no a vlani mi praskla krehká platnička.
Asi stačí, čo som tu napísal.
Všetko sa raz na dobre obráti..
Obrázok užívateľa
Sangvinik
Administrátor
Administrátor

Poslaťod ganco1 » Ned 12. Dec 2010 19:02:31

Velmi mi pomáha v zime tento bicykel,keby som ho nemal tak stuhnem...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
ganco1
Administrátor
Administrátor

Poslaťod ansysko » Ned 12. Dec 2010 23:48:34

Supéeer aj ja chcem taký :D kde si ho zohnal to je asi z NASA nie? :D
Obrázok užívateľa
ansysko
Administrátor
Administrátor

Poslaťod ganco1 » Pon 13. Dec 2010 13:24:36

Zohnal som ho od kamarátov čo sa liečia na prostatu... :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
ganco1
Administrátor
Administrátor

Poslaťod rafaelka » Uto 12. Apr 2011 16:34:32

Ja som musela hodne spomínať,lebo diagnozu mi stanovili len nedávno.
Ako prvé začali bolesti krížov cca ako 24-ročnej.Niekedy som chodila ako kačica,a riešila Brufenom a opichmi Kenalog.Potom bolo relatívne kludne obdobie,ked som bolesti nemala.Prihlásili sa asi 5 rokov,ked som pre bolesti v driekovej chrbtici nemohla spávať,celé noci som presedela v kresle v ulavobej polohe,ale zase som to neriešila,ved koho dnes nebolí chrbát. :( Totále sa to zhoršilo asi pred 5 rokmi,po prekonanom zápale pluc.Hrozné bolesti pod lopatkami a nenohla som vôbec hýbať krkom,tak som otáčala ako "vo Vesničke strediskovej" celým telom,čo mi čiastočne ostalo dodnes.V noci totálny problém otočiť sa v posteli,večer vstať z kresla.že som sa už viac rokov nedokázala predkloniť,ani nespomínam.. Nejaku výraznu rannu stuhnutosť ale nemávam.Minulý rok už začala chodiť po vyšetteniach-RTG,CT,NMR-všetko veku primerané.Neurologia-akutne zablokovanie z klimatizácie! A FW stále vysoká.Až jednemu Rhb.Dr.sa nepáčila moja hybnosť,tak som si vybavila vyš.v NURCh,kde konečne odhalili príčinu-a hned som sa prepracovala k V.št.MB.Velke klby mam zatial v pohode,u žien vraj tak často napádané nebývaju.
rafaelka
Bechterevik
Bechterevik

Poslaťod ganco1 » Ned 05. Máj 2013 14:52:42

Avšak, najdôležitejším príčinným faktorom je narušená črevná mikroflóra a premnoženie baktérií v tenkom čreve (small intestinal bacterial owergrowth – SIBO), ba bolo preukázané, že štádium artritídy je priamoúmerne SIBO[8].

Poukazuje sa však aj na to, že je veľmi ťažké až nemožné izolovať parazitárne zložky zo sinoviálnej tekutiny v klboch [9]. Jedná sa totiž o skryté (latentné, systemické, zakuklené) parazity. Na druhej strane sa vyskumníkom často podarilo v sinoviálnej tekutine izolovať mykoplazmy [11].

Tu spomeniem moju osobné skúsenosť, že keď sa často pýtam rodičov detí s juvenílnou artritídou, ako ich dlho mamičky kojili a či pijú veľa kravského (plesňotvorného) mlieka, zvyčajne to potvrdia, že kojili veľmi krátko a ich deti sú kravským mliekom nalievané.

K tomu sa pridružujú sladkosti, sladené a chemikáliami konzervované nápoje spôsobujúce kyselnatosť organizmu (nízke Ph), ničenie imunity a v konečnom dôsledku množenie plesní, ktoré, ak sa neusadia v krvi (leukémia), usadia sa v kĺbikoch dieťaťa (artritída) alebo inde v tele.

K tomu sa samozrejme pridružuje absurdné používanie antibiotík v rannom detskom veku, čo ešte viac niči potrebné probiotické kultúry v tele a rozmnožuje parazity (Z môjho krátkeho prieskumu viem, že jednoročné deti majú za sebou často až 3-4 liečby antibiotikami, čo je veľmi smutné).

Všimnime si ale, ako lekárka v článku svorne radí, aby deti boli kŕmené mliečnými výrobkami, keďže potrebujú vápnik. O tom, ako je vápnik z kravského mlieka pre človeka absolútne nevyužiteľný, ste iste čítali v članku List o mlieku.

Napriek uvedenému i napriek vlastným slovám lekárky o tom, že artritída sa “oddávna pripisuje infekcii niektorými vírusmi, resp. baktériami”, doktorka túto chorobu naďalej smelo nazýva idiopatickou. Ak by som teda pani doktorku náhodou stretol, iste by som sa opýtal, či v 21. storočí nepozná medicína účinné prostriedky proti infekciám?

Pozoruhodné je aj tvrdenie o génovej predispozícii a neskôr o oligoartikulárnych a polygoartikulárnych formách artritídy. Rozhodli sa akési gény dieťaťa, že imunita napadne akurát 4 kľbiky (pri prvej forme), alebo práve 5 a viac kľbikov (pri druhej forme)? Nebude to skôr tým, že nie všetky kĺbiky dieťaťa musia byť vystavené rovnakému pliesňovému (alebo vo všeobecnosti parazitnému) zaťaženiu?

Isteže, všeobecnými príznakmi reumy, či artritídy môžu byť horúčky, únava, nechutenstvo, strata hmotnosti a pod. Skôr sa však tieto príznaky podobajú parazitárnej infekcii, alebo žeby to bola číra náhoda?

To, že liečba artritídy je komplexná a dlhodobá, je, pani doktorka, veľká pravda. Na tomto mieste sa však tá pravda, nech je akákoľvek veľká, aj končí. Lož, neviem, či vedomá či nevedomá, nastupuje tvrdením, že liečba, ktorej cieľom je potlačenie zápalu, nie je možná bez pediatrického reumatológa (bez Vás).
Obrázok
Obrázok užívateľa
ganco1
Administrátor
Administrátor

Poslaťod namor » Pon 06. Máj 2013 6:50:41

Ahojte, možno som naozaj najdlhie bechterevikom tu, neviem, no mne ho diagnostikovali v 1974. Opuchol mi členok a mal som vysokú sedimentáciu, začal som chodiť s paličkou a nakoniec som strávil tri mesiace v nemocnici. Zaberal mi acilpirin, vysoké dávky a preto mi skoro desať rokov predpisovali acylpirin effervescens, šumivé tablety. Boli časy ked som tú plechovú nádobku minul za deň. K tomu som pravidelne chodil na Pendepon, inekciu penicilínu do zadku, aby som nedostal nejaký zápal , preventívne. Ked prestal zaberať acylpirin, po skúšaní liekov ako veral, som vydržal asi dalších desať rokov na brufene. Ked prestal účinkovať i ten, tak mi nasadili kortikoidy a po roku a dačo mi odišiel jedn klb bedrový, zmizla celkom tá gulička na vrchu kosti , mal som o 5 cm kratšiu nohu, chodil som do práce a dokonca som na tabulu ukazoval barlou.Dakedy žiaci za jedničku kreslili schémy na tabulu cez prestávku.Zaberal už len tramal s vodkou,čakal som na operáciu. Po operácii bedrového klbu, Kováčová a chodenie bez palicee, nový život, chrbtica zrastená a nebolí. Mňa už bolí len krčná, bambusová tyč sa mi raz prelomila, ked som sa šmykol na prvom snehu a padol na chrbát. Bol som na Hlbokej v Blave u DR. Makaia a ten starý pán povedal, že sa mi to ked budem ležať na chrbte zhojí, a že v Amerike robia také operácia za 10 000 dolárov. Zrástlo mi to tak a som miernejšie ohnutý, možno ako by som bol , no bechterevický predklon mám po tých skoro 40 rokoch klasický. Mal som i ja stále obezita, pečeňové testy niekolkokrát prekročené a i pil som. Ked som odišiel na dôchodok, rozpil som sa na blato, tak som absolvoval vo svojich 56 rokoch Prednú Horu a to bolo najlepšie rozhodnutie v mojom živote.
Dokonca som odtial odišiel priamo na operáciu znamienka, pozitívneho do BB a som ešte i onko pacient. Mám dve série chemoterapie, polročné a 25 ožiarov, no odkedy nepijem , a uvedomil som si , že nie chemo a lieky mi pomôžu, že si musím sám pomôcť, som sa začal inak stravovať, schudol som 12 kg, hlavne tým , že nejem chlieb, udeniny a skoro veci s E- čkami. No hlavne , našiel som chuť do života, kuknem si niečo o pozitívnom myslení, Osho myslitela, Ekharta Tolla a tak, nekukám správy a telku skoro vôbec, bicyklujem a ,,do práce ´´chodím skoro denne na plaváreň v BB. Plávať sa mi dá len na chrbte, no stovku dám , i ked za tri minúty.Cvičím ráno ešte v posteli krčnú chrbticu, pretože inak sa to už večer nedá vydržať, držať celý deň hlavu , v podstate pred sebou. Napriek tomu hrozne rád žijem, nevymenil by som s nikým nič, nezávidím a akosi viac prajem ostatným.Nezabijem ani muchu, nechám ju lastovičke. Neberete to divne, no s tým pocitom sa žije lepšie, sme tu na takú tú pomlčku medzi dvomi dátumami na náhrobnom kameni, a miliardu rokov budeme mať pokoj, tak si to tu užime i s kamošom Bechterevom. V súčastnosti som na Ibalgine600, beriem ho so tabletkou soda Vitar, výživový doplnok. Skúšal som to pomaly vypustiť, no ozvali sa mi drobné klby. Ked sa trochu stav zhorší, tak dám týždňovú seriu Artrothec a zasa perjdem na ibalgin.Tak zatial asi tak, Namor -romaN
namor
Bechterevik
Bechterevik

Predchádzajúci

Späť na Ako sa prejavuje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť